ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > بیکاری ۵۰۰ کارگر در پی تعطیلی کارخانه دستکش حریر

بیکاری ۵۰۰ کارگر در پی تعطیلی کارخانه دستکش حریر

دستکش حریر تعطیلی
ایران – کارگری

بیکاری ۵۰۰ کارگر ، در پی تعطیلی کارخانه دستکش حریر

بنابه گزارشات رسیده، تعطیلی کارخانه دستکش حریر ایران  واقع درشهرک صنعتی فاز ۲ ارومیه که در زمینه ساخت و تولید انواع دستکش و مواد مصرفی پزشکی فعالیت داشت، اعلام شده است.

کارفرما دلیل این تعطیلی را کمبود منابع مالی عنوان کرد، این کارخانه از۲۶ آبان ماه موقتا تعطیل و حدود ۵۰۰ کارگر شاغل در این واحد تولیدی بیکار شده‌اند.

به گفته منابع کارگری روز شنبه ۲۷ آبان ماه  وقتی کارگران به  محل کارشان مراجعه می‌کنند، کارفرما از ورود کارگران به کارخانه خوداری کرده و به آنها می گوید، تا مشخص شدن وضعیت کارخانه  بجز تعداد کمی که مسئولیت نگهداری ماشین آلات کارخانه را بر عهده دارند، نیازی به سایر کارگران نیست.

این در حالی است که خود کارگران می‌گویند شرایط تولید در کارخانه دستکش حریر ایران بسیار خوب است و آنچه باعث بحرانی شدن وضعیت این واحد شده است وصول نشدن مطالبات معوقه ازبیمارستانهای طرف قرار داد با علوم پزشکی مستقر در سراسر کشور است.

درباره مطالبات معوقه ، کارگران افزودند: مطالبات خاصی طلبکار نیستیم وکارفرما هر ماه به موقع و در موعد مقرر مطالبات مزدی و بیمه ای کارگران را پرداخت کرده است .

عامل تعطیلی کارخانه و بیکاری کارگران وصول نشدن مطالبات است

جلال فرج زاده مدیرعامل دستکش حریر ایران در همین رابطه، ضمن تایید  تعطیلی کارخانه و بیکاری کارگران شاغل در این واحد صنعتی ، کمبود منابع مالی را عامل تعطیلی کارخانه وبیکاری کارگران دانست.

فرج زاده با بیان اینکه این واحد علیرغم مشکلات زیادی که در زمینه تولید دارد در طول سالهای گذشته به همت کارگران به تولید محصولات خود ادامه داده است، افزود: دلیل تعطیلی کارخانه وبیکاری  کارگران، کمبود منابع مالی است که آن هم از  نیمه دوم سال قبل(۹۵) به مرور، ایجاد شده است.

براساس گفته مدیر عامل این کارخانه ، بخش اصلی مشکلات کارخانه به وصول طلب فروش محصولات تولیدی کارخانه  از بیمارستانهای علوم پزشکی مربوط است.

به گفته فرج زاده، در حال حاضر دست کش حریر، ۳۶ میلیارد تومان از بیمارستانهای زیر مجموعه سازمان علوم پزشکی کشور طلب دارد، که امکان وصولشان برایمان سخت شده است. در ادامه او تصریح می کند: با وجود آنکه مطالبات زیادی از علوم پزشکی طلبکاریم ، اما در طول یکسال گذشته برای  فعالیت کارخانه مرتبا از بانکها با سود های بالا وام گرفته‌ایم، وصول نشدن این مطالبات گردش‌های مالی کارخانه را به هم ریخته ‌است تا جایی که قدرت پرداخت دستمزد کارگران برایمان مقدور نبود. فرج زاده اضافه می‌کند, بیمارستانهای طرف قرار داد با علوم پزشکی در پاسخ به پرداخت بدهی های کارخانه به ما می گویند هر موقع دولت و بیمه ها پولمان را پرداخت کنند ما هم مطالباتمان را به شما پرداخت می کنیم.

در حال حاضر سرنوشت کارگران به پرداخت حداقل بخشی از این مطالبات گره خورده است. او در ادامه می گوید، طی یک ماه گذشته بارها مشکلاتمان را با مسئولان استانی وشهرستانی  برای فعال نگه داشتن کارخانه در میان گذاشته‌ایم و  امیدوار بودیم دولت برای سر پا نگه داشتن کارخانه به ما کمک کند که تا به امروز عملی نشده است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment