ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > تعطیلی کارخانه «ایران کارتن مشهد» و اخراج اکثر کارگران کارخانه

تعطیلی کارخانه «ایران کارتن مشهد» و اخراج اکثر کارگران کارخانه

تعطیلی کارخانه ایران کارتن مشهد
ایران – تعطیلی کارخانه

تعطیلی کارخانه  «ایران کارتن مشهد»  و اخراج اکثر کارگران کارخانه

شرکت «کارتن مشهد» یکی از قدیمی و البته به نام ترین کارخانه های تولیدی استان خراسان رضوی بود که خبر تعطیلی آن بعد از واحدهای معروفی همچون آساک دوچرخ قوچان بار دیگر شوکی در عالم رسانه و فضای کسب و کار ایجاد کرد.

به گزارش خبرگزاریها از مشهد، به گفته مدیرعامل «کارتن مشهد» سال گذشته استاندار خراسان رضوی به صورت سرزده از کارخانه بازدید کرد و در جریان مشکلات ما قرار گرفت و به ما برای همکاری، قول مساعد داد و همه چیز در جلسات و روی کاغذ مساعد بود اما در عمل اتفاقی نیفتاد و حتی یک ریال هم در حمایت از ما پرداخت نشد.

حسین متین راد تأکید می کند: با وجود آن که در یک بازه زمانی حدود 400 نفر کارگر داشته ایم اما از ابتدای امسال کارکنان کارخانه به حدود 170 نفر کاهش پیدا کرد و این اواخر نیز کارکنان شرکت به حدود 40 نفر رسیده بود.

وی می گوید: از ابتدای مهر نیز کارخانه تعطیل شده است و به جز چند نفر از کارکنان انتظامات و حسابداری، کسی در آن حضور ندارد و با تعطیلی کارتن مشهد، پارت کاغذ نیز به عنوان زیرمجموعه این کارخانه تعطیل شده است. وی می افزاید: کارکنان کارخانه از اسفند حقوق نگرفته اند و آن ها را برای دریافت بیمه بیکاری به بیمه معرفی کرده ایم.

مدیرعامل «کارتن مشهد» درباره اختصاص نیافتن سرمایه در گردش نیز می گوید: با وجود این که اختصاص تسهیلات در گردش، مصوبه کشوری کارگروه ملی نیز بوده است، بانک ملت می گوید که این مصوبه برای ما الزام آور نیست.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی نیز درباره مشکلات این کارخانه می گوید: استاندار درباره این شرکت پیگیری های زیادی داشته است و ما نیز ساعت ها وقت گذاشته ایم تا بتوانیم مشکل آن را رفع کنیم. رسولیان می افزاید: دوست نداریم با رسانه ای شدن این موضوعات، مشکلات موجود شرکت که از جمله صنایع خوب تولیدکننده در استان نیز بوده است، بیش از این افزایش پیدا کند.

منابع کارگری  در این واحد تولیدی گزارش کردند، کارخانه «ایران کارتن مشهد» که در زمینه تولید انواع کارتن ومقواهای بسته بندی در مشهد فعالیت دارد، از اول مهر ماه سال جاری (۹۶) به دلیل مشکلات مالی تعطیل شده و تمامی کارگران آن  با چندین ماه دستمزد معوقه هم اکنون بیکار شده‌اند.

در این زمینه «حسین متین راد » مدیرعامل کارتن مشهد با تایید این خبر گفته است : از ابتدای مهر کارخانه تعطیل شده است و به جز چند نفر از کارگران واحد انتظامات و حسابداری، کسی در کارخانه حضور ندارد و با تعطیلی کارتن مشهد، پارت کاغذ نیز به عنوان زیرمجموعه این کارخانه تعطیل شده است.

به گفته وی ، با وجود آن که در یک بازه زمانی حدود ۴۰۰ نفر کارگر داشته ایم اما از ابتدای امسال کارکنان کارخانه به حدود ۱۷۰ نفر کاهش پیدا کرد و این اواخر نیز کارکنان شرکت به حدود ۴۰ نفر رسیده بود.

وی می افزاید: کارگران کارخانه از اسفند حقوق نگرفته اند با این حال آن ها را برای دریافت بیمه بیکاری به اداره کار معرفی کرده‌ایم.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment