ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > تعطیلات اجباری برای کارگران آذر کنترل و اخذ تعهدنامه برای دریافت نکردن دستمزد!

تعطیلات اجباری برای کارگران آذر کنترل و اخذ تعهدنامه برای دریافت نکردن دستمزد!

کارگران
ایران – کارگری

تعطیلات اجباری برای کارگران آذر کنترل و اخذ تعهدنامه برای دریافت نکردن دستمزد!

منابع مطلع از بیکاری یکماهه بیش از ۷۰ تن کارگران قراردادی شاغل در کارخانه آذر کنترل با افزایش تعطیلات نوروزی خبر می‌دهند.

براساس گزارشات رسیده برخی منابع کارگری در کارخانه «آذر کنترل» می‌گویند، با آغاز سال جدید، کارفرما یک ماه فعالیت این واحد تولیدی را  به بهانه افزایش تعطیلات نوروزی متوقف اعلام کرده و در نتیجه بیش از ۷۰ کارگر شاغل در این واحد بدون دریافت هیچ دستمزدی بیکار هستند.

یکی از کارگران این کارخانه در این رابطه می‌گوید، هنوز مشخص نیست دلیل واقعی این تعطیلی اجباری یکماهه چیست اما عمده‌ترین دلایلی که از سوی کارفرما عنوان می‌شود، کمبود نقدینگی است.

یک کارگر با بیان اینکه مشخص نیست این تعطیلی‌ها یکماهه باشد یا طولانی‌تر، گفت: پایان سال ۹۶ کارفرما از هر یک از کارگران تعهدنامه کتبی مبنی بر تعطیلی یکماهه کارگران بدون دریافت دستمزد دریافت کرد. طبق این تعهدنامه هیچیک از کارگران شرکت که به‌صورت میانگین ۱۵ سال سابقه کار دارند حق شکایت به مراجع قانونی برای دریافت مطالبات مزدی خود را ندارند. ضمن اینکه کارفرما وعده کرده حق بیمه کارگران را در این یک ماه به تامین اجتماعی بپردازد.

در همین رابطه دبیر خانه کارگر قزوین گفت: برخی کارفرمایان با نقض قانون کار سعی دارند به عناوین مختلف حقوق صنفی و قانونی کارگران خود را تضییع کنند.

دبیر خانه کارگر قزوین، عیدعلی کریمی با بیان این مطلب گفت: در استان قزوین  برخی کارفرمایان با افزایش تعطیلات نوروزی حقوق صنفی و قانونی کارگـران خود را تضییع کنند.

وی با بیان اینکه چندین سال است اقداماتی از این دست مرسوم و متداول شده‌ است، می‌افزاید: برخی کارفرمایان، کارگـران خود را به مرخصی اجباری می‌فرستند و برخی هم همانند شرکت آذر کنترل با اخذ تعهدنامه اجباری از کارگر مطالبات مزدی یکماهه آنها را پرداخت نمی‌کنند که به موجب این تعهد کارگـران متعهد می‌شوند هیچ ادعای حقوقی برای دریافت مطالبات خود نداشته باشند.

کریمی اضافه کرد: علاوه بر این، تاخیر در پرداخت مطالبات مزدی و حق بیمه، عدم تنظیم قرارداد کار و پرداخت نشدن دستمزد واقعی از مشکلات کارگـران این شهرستان است.

او در ادامه می‌گوید، کسر یک ماه حقوق و سایر مزایای مزدی کارگران همانند سنوات، عیدی، مرخصی و غیره بر کارگـران تاثیر منفی می‌گذارد و آنها متضرر خواهد شد.

به گفته کریمی، به دلیل عدم نظارت قانونی راه گریز از قانون به شکل‌های مختلف برای کارفرمایان وجود دارد.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment