ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > تعدیل کارکنان مراکز بهداشت خوزستان در سال جدید

تعدیل کارکنان مراکز بهداشت خوزستان در سال جدید

تعدیل کارکنان مراکز بهداشت
ایران – کارگری

تعدیل کارکنان مراکز بهداشت خوزستان در سال جدید

بر اساس گزارشات رسیده، در سال جدید حدود شصت نفر از کارکنان مراکز بهداشت شهرهای مختلف استان خوزستان بیکار شده‌اند، مسئولان دانشگاه علوم پزشکی خوزستان این تعدیل‌ها را نتیجه دستور وزارتی می‌دانند.

گفته می‌شود، حدود شصت نفر از کارکنان مراکز بهداشت شهرهای مختلف استان خوزستان که عمدتاً مدیران این مراکز هستند، از کار بیکار شده‌اند.

کارکنان تعدیلی در شهرهای ایذه، باوی، حمیدیه، مسجدسلیمان، سوسنگرد، اندیمشک، رامهرمز، اهواز و ماهشهر شاغل بودند که از روز هفتم فروردین ماه، موج بیکاری آنها آغاز شده ‌است.

یک نفر از این کارکنان که در مرکز بهداشت شرق اهواز مشغول به کار بوده، می‌گوید: بعد از نزدیک به سه سال کار کردن، به ما گفتند دیگر به خدمات شما نیازی نداریم؛ حالا نمی‌دانیم به کجا مراجعه و حقوق‌مان را از چه کسی مطالبه  کنیم.

وی با بیان اینکه روز گذشته مقابل استانداری خوزستان تجمع کردیم اما پاسخ مشخصی نگرفته‌ایم، افزود: وزارت بهداشت به عنوان کارفرمای اصلی باید پاسخگوی ما باشد و راهی پیدا کند تا از این بن‌بست خارج شویم.

مسئولان دانشگاه علوم پزشکی اهواز این تعدیل‌ها را نتیجه دستور وزارتی می‌دانند و می‌گویند: براساس دستور وزارتی، مدیران مراکز بهداشت شهرهای استان خوزستان از کار بیکار شده‌اند.

یادآوری می‌شود که کارکنان اخراجی دانشگاه علوم پزشکی اهواز روزسه شنبه هفتم فروردین ماه، در مقابل استانداری خوزستان دست به تجمع اعتراضی زده بودند.

در هفتمین روز از تحویل سال نو، استانداری خوزستان شاهد تجمع مدیران مراکز مختلف بهداشت حوزه علوم پزشکی اهواز بود که پس از سه سال فعالیت از کار برکنار شده‌اند.

بر اساس این گزارش، این در حالی است که به گفته یکی از اخراج شدگان در حال حاضر مراکز بهداشت و بیمارستان‌ها در حال بکار گیری نیروی جدید هستند.

یکی از مدیران این مراکز که خواست نامش عنوان نشود، در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار گفته بود: مسئولان دانشگاه علوم پزشکی اهواز از سه ماه گذشته (دی‌ماه) درصدد اجرایی کردن دستور اخراج مدیران مراکز بهداشت بودند. اما به دلایلی از تصمیم خود صرف‌نظر کردند اما در ابتدای سال جدید تصمیم خود را اجرایی کردند.

این مدیر اخراج شده، با بیان اینکه مسئولان حوزه علوم پزشکی اهواز مدعی هستند دستور اخراج کارکنان وزارتی است، افزوده بود: این در حالی است که مدیران مراکز شهرهای شوش و شوشتر از کار خود برکنار نشدند.

یکی دیگر از مدیران مراکز بهداشـت اخراج شده، گفته بود: تصمیم علوم پزشکی بیش از ۶۰ خانوار را از نان خوردن انداخت و در صورتی‌که مشکل ما در استان حل نشود به وزارت بهداشـت مراجعه می‌کنیم.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment