ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > تعداد زیادی بیمارستان فرسوده شبیه پلاسکو در تهران

تعداد زیادی بیمارستان فرسوده شبیه پلاسکو در تهران

بیمارستان های شبیه پلاسکو
ایران – اجتماعی

تعداد زیادی بیمارستان فرسوده شبیه پلاسکو در تهران

سخنگوی وزارت بهداشت ایرج حریرچی روز دوشنبه در نشست خبری گفت: موضوع ایمنی بیمارستان ها بعد از زلزله کرمانشاه مورد بررسی قرار گرفت که این بررسی ها نشان می دهد در سال ۱۳۸۶ ، تعداد ۷۳ درصد تخت های بیمارستانی در بخش دولتی و دانشگاهی فرسوده و فاقد ارزش بهسازی لرزه ای بوده اند.
حریرچی با اعلام اینکه در سال ۹۵ تخت های فرسوده بیمارستانی ۷۳ درصد بوده است، افزود: متأسفانه هنوز نصف تخت های بیمارستانی در بخش دولتی و دانشگاهی فرسوده است.

سخنگوی وزارت بهداشت خاطر نشان کرد: نیمی از بیمارستان های ما هزینه ای که برای بازسازی آنجا انجام می شود عاقلانه نیست.
وی افزود: به رغم اینکه ۴۵ درصد تخت‌های بیمارستانی در بخش دولتی فرسوده است اما این میزان در تهران به ۷۵ درصد در بخش دولتی و دانشگاهی می رسد.

سخنگوی وزارت بهداشت با عنوان این مطلب که چنانچه در تهران زلزله ای رخ دهد، بیمارستان های پلاسکویی کم نیستند و می توانند مشکل ساز شوند.
سرنوشت چه تعداد از ساختمان‌های تهران شبیه پلاسکو است؟ ساختمان های فرسوده زیادی در تهران وجود دارد که ممکن است فاجعه پلاسکو برای آنها نیز تکرار شود!

دبیر کمیته ایمنی سازمان نظام مهندسی استان تهران حسن سلطانعلی، دی ماه سال گذشته به دنبال فرو ریختن ساختمان پلاسکو گفته بود: بخش زیادی از درآمد شهرداری به‌خاطر گرفتن عوارض و تخلفات ساختمانی است و این در حالی است که بخشی از این درآمدها به‌طور سازنده صرف بازسازی بافت فرسوده و ایجاد ایمنی به‌خصوص در ساختمان‌های مرکز شهر نمی‌شود.

این درحالی است که سازمان نظام مهندسی نیز به عنوان مسوول نظارت بر ساخت ساختمان ها کم کاری کرده است و نمونه آن می توان به ساخت پاساژ علاءالدین اشاره کرد که جزو ساختمان هایی است که حتی با وجود اینکه عمری از ساخت آن نمی گذرد اما فرسوده است! اینجاست که در پروسه ساختمان سازی در تهران نه نهاد صدور پروانه ساخت،نه سازمان ناظر بر ساخت و نه حتی سازمانی که وظیفه نظارت بر ایمنی ساختمان را برعهده  دارد و بعد از سازمان استاندارد که باید به طور مداوم نظارت کند، به درستی عمل نمی کنند و همه این عوامل باعث اتفاقاتی از این دست می شوند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment