ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > راهپیمایی و تظاهرات کارگران فولاد اهواز در یازدهمین روز اعتصاب ، مجموعه کلیپ

راهپیمایی و تظاهرات کارگران فولاد اهواز در یازدهمین روز اعتصاب ، مجموعه کلیپ

ایران – کارگری

راهپیمایی و تظاهرات کارگران فولاد اهواز در یازدهمین روز اعتصاب + مجموعه کلیپ

شنبه ۱۲ اسفندماه ۹۶  کارگران فولاد اهواز در یازدهمین روز اعتصاب خود همراه با خانواده هایشان در اعتراض به دستگیری همقطارانشان که پنج‌شنبه شب۱۰ اسفند در هجوم به خانه‌هایشان توسط ماموران امنیتی صورت گرفت؛ مقابل استانداری خوزستان در شهر اهواز اقدام به برپایی تجمع اعتراضی کردند.

کارگران زحمتکش و محروم در خیابان‌های شهر اهواز دست به راهپیمایی زدند و شعار می‌دادند:
کارگران شعار می‌دادند:
«کارگر زندانی حمایتت می‌کنیم»
«دزدا بیرونن کارگرا زندانن».
«ما کارگریم نون می‌خوایم دوا و درمون می‌خوایم»
«نیروی انتظامی بهوش باش ما کارگریم نه اوباش»
« می‌ایستیم میمیریم حقمونو میگیریم»

کارگران همچنین ضمن نشان دادن خشم و اعتراضشان نسبت به دستگیری همکارانشان که گناهی جز درخواست حقوق عقب افتاده خود ندارند،  شعار سردادند:
«کارگر زندانی آزاد باید گردد»

یادآوری می‌شود کارگران شریف و زحمتکش گروه ملی فولاد اهواز که ماهها‌ است حقوق خود را دریافت نکرده‌اند و در آستانه سال نو مشکلات جدی معیشتی دارند و قادر نیستند هیچ عیدی برای فرزندان خود تهیه کنند از ۱۱ روز پیش اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی ابتدا در محیط کارخانه و سپس در نماز جمعه و نیز مقابل استانداری خوزستان در شهر اهواز نمودند.

بعد از  ۹ روز برگزاری اعتصابات و تجمعات و تظاهرات های خیابانی توسط کارگران گروه ملی صنعتی اهواز در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق های چند ماهه خود توسط کارفرمای قلدر و زورگو که مورد حمایت بی دریغ کل دستگاههای سرکوبگر حکومتی می باشد، شب دهم اسفند نیروهای امنیتی بجای دستگیری دزدانی که با نام کارفرما و پیمانکار از کارگران کار می‌کشند و دستمزد آنها را پرداخت نمی کنند، در کمال بیشرمی با هجوم شبانه به منازل کارگران معترض و ایجاد رعب و وحشت برای خانواده ها و مخصوصا کودکانشان، تعداد 10 نفر از آنان را بازداشت کرده اند که اسامی 9 نفر از آنان فرهاد اکبریان، مرتضی اکبریان، میثم علی قنواتی، امین مؤمن پور،نیسی، باقر دلفی، تقی حسن زاده، هادی عفراوی و مهدی عادل زاده می باشد.

 

این بازداشت ها با دستور دادستانی اهواز صورت گرفته و علاوه بر کارگران بازداشت شده، نیروی انتظامی از طریق تماس تلفنی آدرس منازل تعداد زیادی از دیگر کارگران را خواسته اند تا اقدام به بازداشت آنها کنند. جالب اینجا است که در حکومت جمهوری اسلامی بجای بازداشت دزد و چپاولگر حقوق کارگران، خود کارگر دزد زده را به جرم اینکه درخواست دستمزدش را کرده بازداشت می‌کنند. امری که با هیچ منطق انسانی و قانونی منطبق نیست.

تمامی دستگاههای قضائی، امنیتی و حکومتی نزدیک به چهل سال است که در دفاع از کارفرمایان قلدر بر سر کارگران می ریزند و به شدیدترین شیوه های قرون وسطائی آنها را  سرکوب می کنند. اطمینان از به همراه داشتن حمایتهای دستگاههای حکومتی، کارفرمایان را تا حد اقدام به ضرب و شتم و تشکیل گروه ها و باندهای قمه کش جهت لت و پار کردن و حتی کشتن فعالین کارگران معترض گستاخ کرده است.
شرایط مشقت‌بار امروز کارگران ایران بی تردید حاصل همدستی همه دستگاههای سرکوبگر دولتی با کارفرمایان مفتخور و درنده است.

«ایران کارگر» مثل گذشته ضمن دفاع قاطعانه از مبارزات همه کارگران ایران، بویژه مبارزات شجاعانه کارگران گروه ملی صنعتی اهواز خواهان آزادی فوری کارگران بازداشت شده و پایان دادن به هر گونه تعقیب و ایجاد رعب و وحشت جهت مرعوب کردن کارگران از پیگیری مطالبات خود است و از همه فعالین مدنی و فعالین کارگری و از عموم کارگران ایران، بخصوص کارگران گروه ملی صنعتی اهواز و خانواده های آنان می خواهد که وسیعا و متحدانه به سرکوب کارگران این مجتمع اعتراض کرده و خواهان آزادی فوری بازداشت شدگان گردند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment