ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > تظاهرات کارگران فولاد اهواز و فراخوان به آزادی کارگران بازداشتی

تظاهرات کارگران فولاد اهواز و فراخوان به آزادی کارگران بازداشتی

فولاد اهواز
ایران – کارگری

تظاهرات کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز و فراخوان به آزادی کارگران بازداشتی

بدنبال بازداشت ۹ نفر از کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز از صبح روز ۱۲ اسفند‌ماه، کارگران این مجتمع بزرگ صنعتی در اعتراض به بازداشت همکاران خود دست به تجمع اعتراضی در مقابل استانداری خوزستان زدند.

براساس گزارشات رسیده، در این تجمع که با تجمعات روزهای پیشین این کارگران بسیار متفاوت بود کارگران تمامی خطوط قبل از حرکت به سوی استانداری با سر دادن شعار در محل شرکت همکاران خود را به تجمع فرا میخواندند.

در ادامه این گزارش آمده که روز ۱۲ اسفند، از ساعت ۳۰/۸ دقیقه صبح، کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز در حالیکه تعدادی از زنان شاغل در شرکت و همسران برخی از کارگران بازداشتی آنان را همراهی میکردند تجمع خود را در مقابل استانداری خوزستان آغاز کردند و تا پایان تجمع که دست به راهپیمائی از خیابان فلسطین به طرف خیابان چمران زدند بطور مرتب شعار ”کارگر زندانی آزاد باید گردد“و شعارهای دیگری که عمدتا در اعتراض به بازداشت همکارانشان بود سر میدادند.

شعارهای دیگر کارگران عبارت بودند از: ”مرگ بر موسوی“ – ” می ایستیم، میمیریم، حقمونو میگیریم“ – ” نیروی انتظامی به هوش باش، ما کارگریم نه اوباش“ – ” ما کارگریم نون میخوایم ، دوا و درمون میخوایم“ – ”دزدان بیرونن، کارگران زندانن“ – ”کارگر زندانی ،حمایتت میکنیم “ و…

علاوه بر تجمع اعتراضی کارگران گروه ملی صنعتی اهواز در مقابل استانداری خوزستان، جمعی از کارگران نیز به همراه خانواده های کارگران بازداشتی با حضور در دادگاه، پیگیر وضعیت همکاران خود شدند و سپس با حرکت به سمت زندان مرکزی اهواز تلاش کردند با آنان ملاقات کنند اما نه به این کارگران و نه خانواده هایشان اجازه ملاقات با کارگران زندانی را ندادند.

در ادامه این گزارش آمده است که بازپرس پرونده، از پذیرش قرار برای آزادی کارگران بازداشتی خودداری نموده و به خانواده هایشان اعلام کرده است، آنان فعلا تحت بازداشت خواهند ماند و تا سه روز آینده در قرنطینه زندان خواهند بود.

کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز اعلام کرده اند تا آزادی همکاران بازداشتی خود و دریافت حقوق ماههای دی و بهمن و تعیین تکلیف چگونگی پرداخت حقوق اسفند ماه و عیدی و پاداش و همچنین واریز حق بیمه هایشان به حساب صندوق تامین اجتماعی به اعتصاب و تجمعات اعتراضی خود ادامه خواهند داد.

«ایران کارگر» ضمن ابراز همدردی و همراهی با کارگران شریف گروه ملی صنعتی فولاد اهواز خواستار آزادی بلادرنگ کارگران عزیز بازداشتی است. ما همچنین همه فعالین کارگری و فعالین مدنی را فرا می‌خوانیم تا به یاری کارگران زحمتکش بازداشتی بشتابند و اجازه ندهند تا کارگرانی که فقط طلب دستمزد عقب افتاده خود را دارند به زندان برده شوند و مدیران نالایقی که حقوق این کارگران را نداده‌اند از هر حسابرسی و پیگیری در امان بمانند. این اوج بی‌عدالتی و ظلم آشکار در حق این کارگران است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment