ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > تظاهرات مردم اهواز و بازداشت ۲۶تن در جریان تظاهرات علیه نژادپرستی، کلیپ

تظاهرات مردم اهواز و بازداشت ۲۶تن در جریان تظاهرات علیه نژادپرستی، کلیپ

ایران – اجتماعی

ادامه تظاهرات مردم اهواز و بازداشت ۲۶تن از آنان در جریان تظاهرات علیه نژادپرستی

بر اساس گزارشات رسیده،‌ روز پنجشنبه ۹ فروردین ماه،  هزاران تن از هموطنان عرب اهوازی، با تجمع در خیابان نادری، تظاهرات اعتراض آمیزی علیه آن‌ چه «انکار هویت‌شان» توسط صدا و سیمای رسمی نامیدند، آغاز کردند.
در جریان تظاهرات روز پنجشنبه ۹ فروردین ماه مردم اهواز، نیروهای امنیتی ۲۶ تن از تظاهرکنندگان را بازداشت کردندکه در بین آنها سه تن از فعالین زن عرب به چشم می خورند. مردم خواهان آزادی همه بازداشت شدگان هستند.

باید یادآوری کنیم که تظاهرات مردم عرب‌ اهواز برای دومین روز پیاپی در اعتراض به توهین رسمی صدا و سیمای حکومتی با حضور پر شمار هموطنان اهوازی ادامه یافت.
صبح روز چهارشنبه هشتم اسفند نیز هزاران شهروند عرب اهوازی مقابل ساختمان صدا و سیمای خوزستان، واقع در بلوار گلستان اهواز، در اعتراض به آنچه «رفتارهای نژادپرستانه» علیه عرب‌ها توسط رسانه رسمي كشور خواندند تجمع اعتراضی برگزار کردند.

تظاهر کنندگان شعار می دادند: (زمین قهرمانانی دارد که نمی‌گذارند کسی به آن دست یازد) (خواستند ذلیل شویم اما ذلیل نشدیم»
صبح چهارشنبه ۸ فروردین ماه نیز هزاران شهروند عرب اهوازی مقابل ساختمان صدا و سیمای خوزستان، واقع در بلوار گلستان اهواز، در اعتراض به آنچه «رفتارهای نژادپرستانه» علیه عرب‌ها توسط رسانه رسمي كشور خواندند تجمع اعتراضی برگزار کردند.

در گزارش دیگری آمده که شهروندان عرب در اهواز در چهارراه نادری با نیروهای انتظامی و یگان ویژه درگیر شدند. روز پنجشنبه ۹ فروردین ماه، به دنبال ادامه اعتراضات گسترده مردم در اهواز و تجمع نزدیک به ۵ هزار نفر در بازار مرکزی شهر در واکنش به توهین صدا و سیما به مردم عرب، علی سواری نماینده مجلس با حضور در میان معترضان سعی کرد آنان را آرام کند اما معترضان او را از تجمع بیرون کردند .

در پی ناکامی این نماینده مجلس نیروهای انتظامی با بستن پل نادری و با شلیک گلوله و گاز اشک آور به تجمع کنندگان حمله کرده و تعدادی را نیز بازداشت کردند.
هموطنان عرب در اهواز با سرودن شعارهاي ملي اين اهانتهاي مکرر را محكوم كردند اما نيروهای امنیتی پاسخ مردم را در بازار مركزی شهر اهواز با گلوله دادند .
شایان ذکر است که زنان و دختران اهوازی در این تظاهرات گسترده حضور چشمگیری داشتند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment