ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > تظاهرات بزرگ مردم برازجان در اعتراض به بی‌آبی: «سوریه‌رو رهاکن فکری به‌حال ماکن»- کلیپ

تظاهرات بزرگ مردم برازجان در اعتراض به بی‌آبی: «سوریه‌رو رهاکن فکری به‌حال ماکن»- کلیپ

ایران – اجتماعی

تظاهرات بزرگ مردم برازجان در اعتراض به بی‌آبی: سوریه‌رو رهاکن فکری به‌حال ماکن ۱۶تیر – کلیپ

امروز عصر شنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۷ مردم برازجان در اعتراض به بی آبی اقدام به تجمع اعتراضی بزرگی در میدان بیمارستان نمودند. مردم در این تجمع که از حدود ساعت 19 امروز در میدان بیمارستان برازجان در حال برگزاری است باسردادن شعارهای مختلف نسبت به بحران بوجود آمده از کمبود آب و بی کفایتی مسئولین استانی در حل این مشکلات اعتراض نمودند. بگفته شاهدین مدت ۴ روز است آب برازجان قطع است و مردم در این گرمای طاقت فرسا دچار مشکلات جدی شده اند.

در همین زمینه مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر کیقباد یاکیده گفت : خط کازرون باید روزانه 80 هزار متر مکعب آب را به دشتستان (برازجان)  منتقل کند که این میزان کمتر از نصف شده است.

یادآوری اینکه دشتستان (برازجان) با 261 هزار نفر جمعیت نخستین شهرستان استان بوشهر از نظر وسعت و دومین شهرستان از نظر جمعیت است.

به گزارش رسانه‌ها  محمدباقر سعادت ظهر امروز شنبه در نشست بررسی بحران کم‌آبی در دشتستان با بیان اینکه برخی نقاط شهری دشتستان از بی‌آبی در عذاب هستند اظهار داشت: تقریبا حدود ۵۵ روز است که استان بوشهر خصوصا دشتستان و برازجان و شهرهای اطراف آن ، دچار بحران شدید بی‌آبی شده‌اند،

برخی نقاط شهری دشتستان بین ۳ تا ۵ روز بی آب هستند که باید در برنامه کوتاه مدت حداکثر ۴۸ ساعته این مشکلات بررسی و برطرف شود.

سعادت ضمن اشاره به تجمعات اعتراضی مردم برازجان اظهار داشت  « وزیر نیرو در حل مشکل آب دشتستان تعلل کرده است، تامین آب که مایع حیات است و مانند دیگر مایحتاج نیست که باید در کوتاه‌ترین زمان مشکلات این عرصه برطرف شود.»

وی، با بیان اینکه منبع تامین آب دشتستان خط آبرسانی کازرون است گفت: تنها را عبور از بحران کم‌آبی در دشتستان اجرایی شدن تعهدات منعقد شده با مسئولان استان فارس و کازرون است.

نماینده مردم دشتستان در مجلس با بیان اینکه خشکسالی یکباره ایجاد نشده و مربوط به چند سال گذشته است تاکید کرد: باید مسئولان وزارت نیرو از قبل تدبیری برای حل مشکلات دشتستان به صورت اساسی ارائه می‌کردند و این نشان از تعلل وزیر نیرو در این عرصه است.

سعادت که بشدت از گسترش دامن اعتراضات نگران بود با بیان اینکه مشکلات تامین آب دشتستان قبل از امنیتی شدن باید برطرف شود گفت: استاندار فارس و فرماندار کازرون به تعهداتی که برای افزایش میزان از رودخانه شاهپور کازرون داده‌اند باید عمل کنند تا تنش کم‌آبی در شهر‌ها و روستا‌های دشتستان برطرف شود.

یادآوری می‌گردد روز جمعه ۸ تیرماه نیز مردم خرمشهر  در اعتراض به وضعیت بی آبی به خیابانها آمده به اعتراض برخاستند که بشدت توسط نیروهای امنیتی سرکوب شدند. در تظاهرات مردم خرمشهر شمار زیادی از مردم بازداشت شدند که از سرنوشت برخی از آنها هنوز اطلاعی در دست نیست.

تظاهرات برازجان

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment