ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > تضییقـات مضاعـف بـر زنان ورزشکار در ایران

تضییقـات مضاعـف بـر زنان ورزشکار در ایران

زنان ورزشکار ایرانی
ایران – اجتماعی

تضییقات مضاعف بر زنان ورزشکار در ایران

قهرمان دوچرخه سواری زنان ایران در خیابان مورد حمله قرار می‌گیرد، قهرمان ورزشکار پینگ پنگ تحت فشار قرار می‌گیرد که ورزش را رها کند و توسط آموزش و پرورش تحقیر می‌شود، خانم جوان  فوتبالیست تیم ملوان در ۲۴ سالگی به خاطر ایست قلبی فوت می‌کند و مسئولان ورزشی حتی فوتبالیست بودن او را تکذیب می‌کنند.

مهشید اشتری بازیکن تیم ملی پینگ‌پنگ در دوران امتحانات خردادماه عازم آلمان شده بود تا در مسابقات جهانی پینگ‌پنگ شرکت کند، اما آموزش و پرورش امتیازی برای موفقیت‌های او در نظر نگرفته و در نهایت او در یک درس مردود شده است. این مساله باعث شده که اوکه سه ماه مدرسه نرود و وقتی پیگیر کارهایش شده به او گفته‌اند که »دختر باید درس بخواند و ورزش نکند. «

متین معززی دوچرخه سوار ایرانی، قهرمان اسکیت سرعت زنان ایران هنگام تمرین در خیابانی از سوی یک موتورسوار مورد حمله قرار گرفته و فرد ناشناس او را با لگد به زمین پرتاب می‌کندکه در نتیجه وی به شدت زخمی می‌شود.

در یک تصادف عمدی و جنایتکارانه دیگر، بعد از ظهر یکشنبه، ۱۸ دی در خیابان خاکفرج قم، یک موتورسوار در یک تصادف عمدی از پشت به یک خانم دوچرخه سوار می زند و او بر اثر این ضربه بشدت با سر به زمین می‌خورد.
این خانم دوچرخه سوار بر اثر این تصادف ساختگی و عمدی از ناحیه صورت، کتف، شانه، گردن و زانو آسیب می‌بیند و دستش می شکند.

چندی پیش شیوا امینی یکی از ملی پوشان فوتسال زنان ایران به دلیل شرکت در یک بازی غیر رسمی بدون حجاب در خارج کشور، از حضور در تیم ملی محروم شد. این بانوی ورزشکار بدلیل این فشارها در کشور سویس درخواست پناهندگی داد.

از سوی دیگر همچنان ممنوعیت ورود زنان کشورمان به ورزشگاه‌ها ادامه دارد و این حق از آنها سلب شده است.
این تضعیقات و فشارها به حدی رسیده که نماینده شورای شهر تهران شهربانو امانی در تذکر پیش از دستور خود در جلسه شورای شهر می‌گوید: زنان شهروندان درجه دو نیستند. و نباید رسانه‌ها به گونه‌ای کار کنند که تصور کنیم حتی یک صدم هم به زنان توجه نمی‌شود.

به عبارتی این نماینده شورای شهر عنوان می‌کند در رسانه‌های کشور کمتر از یک صدم به زنان توجه می‌شود. البته در ایجاد محدودیت و سرکوبی خواسته‌های به‌حق زنان ایرانی همه ارگانهای نظام صد روی صد عمل می‌کنند و نماینده شورای شهر چنین واقعیتی را نمی بیند یا نمی‌خواهد که ببیند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment