تصاویری دردناک از مادران در زلزله کرمانشاه - ایران کارگر
ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > تصاویری دردناک از مادران در زلزله کرمانشاه

تصاویری دردناک از مادران در زلزله کرمانشاه

تصاویری دردناک از مادران در زلزله کرمانشاه
ایران – اجتماعی – زلزله

  تصاویری دردناک از مادران در زلزله کرمانشاه

۲۱ آبان‌ماه۹۶ صبح روز دو‌شنبه است و عکس بسیار گویاست مادری که کودک خردسالش را در زلزله کرمانشاه از دست داده است؛ و بر خرابه های خانه اش برای فرزند از دست رفته عزاداری می‌کند.

در ایران امروز به جای ایمن سازی خانه‌های مردم برای نجات این کودکان و داغدار نشدن مادران و پدران و یتیم نشدن کودکان تا  فردا به کودکان کار در چهار راه‌های شهرها افزوده نشوند؛ و در کشوری که به گفته اغلب کارشناسان حوادث طبیعی؛ روی خط زلزله قرار دارد، پول مردم برای تامین مخارج جنگ در سوریه و حزب الله لبنان و حوثی‌ها در یمن و شبه نظامیان در عراق هزینه شده و یا به جیب آقازاده ها  و . . . ریخته می‌شود.

خانه‌ های بسیاری از مردم محروم ما در این زلزله اخیر به این دلیل فرو ریخت که صاحبانش به خاطر فقر مطلقی که به آنها تحمیل شده‌ است؛ نتوانستند به ایمن سازی خانه‌هایشان اقدام کنند.

از طرف دیگر از همین مردم محروم و زجرکشیده، هزاران هزار میلیارد تومان پول تحت پوش پروژه ای به نام «مسکن مهر» اخاذی شده است که به مردم خانه بدهند، اما در همین زلزله معلوم شد که این ساختمان‌های چندین طبقه که آنها ساخته اند چیزی جز قوطی‌های مقوایی نیست. ساختمانهای مقوایی مسکن مهر با کوچکترین تکان و زلزله فرو ریخته و صدها نفر از هموطنان را به کام مرگ می‌کشد.

به تصویر زیر نگاه کنید، سمت‌چپ تصویر فاز اول بیمارستان خمینی اسلام‌آباد مربوط به سالهای قبل از انقلاب است که بابیش از ۵۰ سال قدمت، در این زلزله شیشه‌های آنهم سالم است، سمت راست، فازدوم بیمارستان جدیدکه هنوز افتتاح نشده و تمامأ فروریخته است. این درحالی است که حتی در سالهای قبل از انقلاب هم بدلیل دزدی و چپاول همان دوران، ساختمانها ایمن سازی نمی‌شدند اما نسبت به امروز و حاکمیت فعلی حداقل ها را دارا بودند.

فازدوم بیمارستان جدیدکه هنوز افتتاح نشده و تمامأ فروریخته است

واقعیت این است تا دزدی ها و غارت و چپاول ثروت کشور و  مردم هست این وضعیت در کشورمان ادامه خواهد داشت، ویرانی در این مملکت ادامه خواهد یافت و هیچ برون رفتی هم برای آن متصور نیست مگر اینکه خود مردم برای ساختن آینده خود و فرزندانشان دست بکار شوند و به این ظلم پایان بدهند.

در انتها از شما درخواست می کنیم یکبار دیگر به این عکس ها نگاه کنید و بگویید چرا این مادران  باید داغدار فرزندانشان باشند؟؟؟

چرا این مادران  باید داغدار فرزندانشان باشند؟؟؟

 

چرا این مادران  باید داغدار فرزندانشان باشند؟؟؟

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment