ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > تصادف و انفجار تانکر نفت قاچاق با اتوبوس و جان‌باختن دلخراش تمام سرنشینان آن در سنندج – مجموعه کلیپ

تصادف و انفجار تانکر نفت قاچاق با اتوبوس و جان‌باختن دلخراش تمام سرنشینان آن در سنندج – مجموعه کلیپ

ایران – اجتماعی

تصادف و انفجار تانکر نفت قاچاق با اتوبوس و جان‌باختن دلخراش تمام سرنشینان آن در سنندج ۲۰تیر – کلیپ

چهارشنبه ۲۰ تیر تصادف سنگین تریلر تانکر  نفت قاچاق سپاه از کردستان عراق، با اتوبوس حامل مسافران در سنندج باعث کشته شدن ۲۷ نفر شد.

نفتکش‌های عراقی انتقال سوخت قاچاق از ایران، جاده های کردستان را به جاده‌های‌ مرگ تبدیل کرده اند

 مردم خشمگین سنندج که سال هاست به عبور نفتکش های قاچاق عراقی و کشته شدن عزیزانشان معترضد ،بعد از این تصادف با نیروی انتظامی درگیر شده و ماشین های پلیس را واژگون کردند.به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، یک دستگاه اتوبوس دیدار سیر گیتی  ساعت ۲۴ سه شنبه به قصد تهران از ترمینال سنندج خارج شده بود که در بلوار دکتر حسینی در پشت ترمینال از پشت با اتوبوس برخورد می کند و موجب آتش سوزی  می شود.

چیاکو کریمی یکی از دو راننده اتوبوس که در این حادثه جان سالم به در برده بود در بیمارستان کوثر سنندج در گفت و گو با خبرنگار فارس اظهار کرد: به محض خروج از ترمینال یک تانکر سوخت از پشت به اتوبوس برخورد کرد که همزمان با صدای انفجار تانکر سوخت، اتوبوس نیز دچار حریق شد.

به گزارش خبرگزاری مهر صالح زندی، معاون عملیات سازمان آتش نشانی شهر سنندج، درهمان ساعات اولیه گفت:  « ۱۳ جسد تحویل نیروهای اورژانس داده شد که ۱۲ نفر آن مربوط به اتوبوس و یک نفر آن مربوط به نفت کش است.»

به گفته او در این حادثه که با انفجار شدید همراه بود دو دستگاه خودروی وانت پیکان و خودرویی که قابل شناسایی نبود هم از بین رفتند. گزارشات رسیده حاکی است، موج انفجار، ماشین های اطراف ترمینال سنندج را به اطراف پرتاب کرده است.

صالح زندی افزود:  ۱۸ هزار لیتر مواد سوختی آتش گرفت اما راننده و شاگرد راننده اتوبوس نجات پیدا کردند.

خبرگزاری ایسنا پیشتر به نقل از شاهدان عینی نوشت که « فاجعه بسیار عمیق بوده و چندین خودروی سواری نیز دچار حادثه شده‌اند.»

خبرگزاری انتخاب برای پوشاندن قضیه قاچاق نفت عراق توسط سپاه می نویسد : « به گفته ی شاهدان عینی، باتوجه به انکه تانکر ترمز بریده، حامل قیر بوده، متاسفانه تعدادی از جان باختگان زیر قیر ها مدفون شده اند.»

خبرگزاری فارس هم در دروغ دیگری نوشت: « گفتنی است؛ تانکر حامل سوخت و دارای پلاک کرمانشاه است که اطلاع دقیقی از مسیر ورود و خروج آن تاکنون در دست نیست.» !!! چه جالب در مملکتی که همه دوربین‌ها و مأمورین کمی بالا رفتن روسری یک زن یا دختر را ثبت می‌کنند، مبدأ و مقصد تانکر سوختی که موجب چنین فاجعه‌ای در منطقه کردستان شده است مشخص نیست!!!

اما از قدیم گفته اند که دروغگو کم حافظه هم هست. خبرگزاری انتخاب در این دروغ کثیف نمی گوید که مگر تانکر حامل قیر براثر تصادف منفجر می‌شود؟ علت انفجار که به گفته صالح زندی، معاون عملیات سازمان آتش نشانی شهر سنندج موجب پرتاب شدن خودروهای آن منطقه به گوشه کنار شده است این بوده که تانکر حامل سوخت بوده و نه قیر.

درگیری مردم خشمگین سنندج با نیروی انتظامی و واژگون کردن خودروهای نیروی انتظامی

ساعتی بعد از این سانحه تصادف در بامداد چهارشنبه درگیری و اعتراض مردم در سنندج گزارش شد.

مردم خشمگین سنندج که سال هاست به عبور نفتکش های عراقی و کشته شدن عزیزانشان معترضد ، با نیروی انتظامی درگیر شده و ماشین های پلیس را واژگون کرده به اتش کشیدند.

برخی کاربران در فضای مجازی نوشته اند مردم بارها به حضور این تانکرها که مواد نفتی قاچاق بین ایران و عراق حمل می کنند، اعتراض کرده اند  و پیش از این هم بارها حوادثی در سطح کوچکتر رخ داده بود اما از آنجا که این تانکرها در ارتباط با سپاه سوخت قاچاق حمل می‌کنند گوش مقامات و مسئولین به این اعتراضات بسته بود.

به گفته مردم منطقه سپاە با کامیون های متعددی به قاچاق سوخت از کردستان عراق مشغول است که این حادثه هم بدون شک در رابطه با قاچاق سوخت سپاه از کردستان عراق بوده است.

اهالی محل اظهار داشتند: « به احتمال زیاد سپاه برای جلوگیری از افشای قاچاق نفت، اعلام کند تریلی از مسیر دیگری و نە از کردستان عراق آمدە و در برخی از سایت‌های وابسته هم اعلام کرده اند که تانکر حامل قیر بودە نە نفت سیاە! ».

به گفته شاهدان عینی در محل  حادثه، تریلی نفتکش عراقی ، ابتدا در سراشیبی بلوار دکترحسینی (پشت تعویض پلاک) ترمز بریده و سپس به اتوبوس برخورد کرده و در جا منفجر شده است.

بدنبال این فاجعه، در کردستان ایران اعلام ۳ روز عزای عمومی شده است.

« ایران کارگر » بنوبه خود این فاجعه دردناک و جان باختن هموطنان عزیز را به همه مردم ایران و بخصوص به مردم کردستان و شهروندان سنندج تسلیت گفته و برای عموم خانواده قربانیان این حادثه سوزناک آرزوی صبر و بردباری می‌نماید.

« ایران کارگر » مسئولیت این فاجعه را مستقیم متوجه مسئولین نالایق و دزد و چپاولگری می‌داند که بدون توجه به امنیت و ایمنی شهروندان، برای پرکردن جیب خود به هر کاری دست می زنند.

تصادف و انفجار تانکر سوخت با اتوبوس

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment