ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > تصادفات جاده‌ای دردی افزوده بر دردهای بی‌شمار سیستان ‌و بلوچستان

تصادفات جاده‌ای دردی افزوده بر دردهای بی‌شمار سیستان ‌و بلوچستان

تصادفات
ایران – اجتماعی

تصادفات جاده‌ای دردی افزوده بر دردهای بی‌شمار سیستان ‌و بلوچستان

مطابق اظهارات نماینده خاش و میرجاوه در مجلس که تصادفات جاده‌ای را بعنوان یک دغدغه بزرگ در قسمت جنوب شرق کشور دانست، بطور کلی وضعیت مناسبی از تردد جاده‌ای و کنترل ترافیک در سیستان ‌و بلوچستان وجود ندارد.

وی اظهار داشت که امروزه تصادفات جاده‌ای بعنوان یک دغدغه بزرگ در قسمت جنوب شرق کشور مطرح است که از دلایل آن می‌توان بار ترافیکی در سرتاسر استان به علت وجود بازارچه‌های مرزی و منتهی شدن به دریا و منطقه آزاد را عنوان کرد.
استان سیستان ‌و بلوچستان از ناوگان هوایی بصورت کامل برخوردار نبوده و ناوگان ریلی نیز از زاهدان به سمت مرکز کشور کشیده شده و همچنین در بحث ناوگان دریایی هم امکان تردد و جابجایی مسافران فراهم نیست.

وی عرض کم جاده ها، ارتفاع محورها از سطح زمین و دو بانده نبودن محورهای مواصلاتی را از دلایل اصلی تصادفات دانست و گفت: «به علت وجود مشکلات مذکور همه ساله بسیاری از شهروندان و هموطنان عزیز با خسارت‌های جانی و مالی فراوانی مواجه می‌شوند.»
او با اشاره به وجود راه‌های خاکی در سطح استان خاطر نشان کرد: «اکثریت جاده های دسترسی به روستاها و دهستان‌های سیستان ‌و‌ بلوچستان خاکی است و این مورد می‌تواند عاملی برای بروز تصادفات و سوانح جاده ای باشد.»

این نماینده مجلس در اشاره‌ای به وضعیت نابسامان سیستم‌های درمان و بهداشت استان سیستان ‌و بلوچستان گفت که وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باید نسبت به تجهیز بیمارستان‌ها به دستگاه‌های پزشکی پیشرفته، تامین پزشک متخصص برای بیمارستان‌ها، استقرار اورژانس‌های هوایی در سطح استان و اعزام به موقع بیماران توجه ویژه داشته باشد.
او در پایان گفت: «بطور کلی وضعیت مناسبی از تردد جاده ای و کنترل ترافیک در استان سیستان و بلوچستان نداریم و می‌طلبد که مسئولین و متولیان امر در خصوص این موضوع با برنامه ریزی‌های دقیق به این معضل توجه کنند».

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment