ترور قربان مرادی پدر و عموی دو زندانی سیاسی زیر اعدام و نامه زانیار از زندان در رثای پدر - ایران کارگر
ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > ترور قربان مرادی پدر و عموی دو زندانی سیاسی زیر اعدام و نامه زانیار از زندان در رثای پدر

ترور قربان مرادی پدر و عموی دو زندانی سیاسی زیر اعدام و نامه زانیار از زندان در رثای پدر

ترور قربان مرادی
ایران ـ اجتماعی

ترور قربان مرادی پدر و عموی دو زندانی سیاسی زیر اعدام و نامه زانیار مرادی از زندان در رثای پدر

ترور قربان مرادی یکی از فعالین سیاسی کرد که به ضرب سه گلوله صورت گرفت، موجی از محکومیت را در پی داشت. جسد آقای اقبال مرادی، از اعضای مدیریت حقوق بشر کردستان ایران، پدر زانیار و عموی لقمان مرادی، دو زندانی زیر اعدام، در بامداد روز چهارشنبه، ۲۷ تیرماه ۱۳۹۷ در پنجوین کردستان عراق پیدا شد.

آقای مرادی در چند سال گذشته کمپین‌های متعددی علیه اعدام راه انداخته بود. خانواده او می‌گویند پیشتر دستگاه امنیتی کردستان عراق به او هشدار داده بود که جمهوری اسلامی به دنبال کشتن اوست.

در ارتباط با ترور قربان مرادی ، جمعی از زندانیان سابق زندان رجایی شهر کرج طی نامه‌ای به زانیار و لقمان مرادی زندانیان سیاسی محکوم به اعدام در این زندان، جان باختن آقای قربان مرادی را تسلیت گفته‌اند.

از سوی دیگر زانیار مرادی، فرزند وی که که به همراه لقمان، پسر عمویش، هر دو محکوم به اعدام در زندان رجایی شهر کرج محبوس هستند، نامه‌ای سرگشاده در سوگ پدر نوشته است که توجه شما را به آن جلب می‌کنیم.

نامه سرگشاده زانیار مرادی در سوگ پدر:

“گفته هایم را با شعری از اقبال لاهوری برایتان آغاز می کنم (از اقبال پاکستانی به اقبال کردستانی):
در مسلخ عشق جز نکو را نکشند
روبه صفتان زشت خو را نکشند
گر عاشقی و صادقی ز مردن مهراس
مردار بود هر آنکه او را نکشند

در کمال ناباوری، شهادت پدر گرانقدر و اسطوره مقاومت خود را بعد از تحمل ده سال حبس و حکمی ناعادلانه و غیرانسانی اعدام، شنیدم؛ که گویا مورد اصابت گلوله از سوی افراد ناشناس قرار گرفته و رهسپار کاروان شهیدان راه آزادی شده است.

قبل از هر چیز شهادت پدر عزیز و زنده یاد خود را به مادرم که شیرزنی از جنس پولاد و مقاومت است تبریک می‌گویم. در تمام این سالیان همچون رفیق و همرزمی خستگی ناپذیر در کنار پدرم زیست و در راه رسیدن به آرمانهای آزادی خواهانه اش و مبارزه با استبداد همراه و همیارش بود.

پدر عزیزم! اکنون نه تو صدای مرا می شنوی و نه من می توانم که بعد از این همه سال دوری با دوباره دیدنت شاد بشوم. ظلم استبداد با به شهادت رساندنت تنها توانست که قامت زیبایت را از ما بگیرد اما با میراثت می خواهند چه کنند؟ میراثی برای انسان و انسانیت که تمام زندگانیت را در این راه گذاشته ای و بارها و بارها به پیشواز مرگ رفتی و مرگ را به سخره گرفتی.

برای آنکه آزادی و برابری را نه برای خود و فرزندانت بلکه برای تمام مردمانی که در جهانت می زیستند می خواستی و در پی همین خواستن بود که اگر چه سالهای قبل علی رغم نشستن نه گلوله بر تنت و بارها جستن از کمین کنندگانی که به کمین مرگت نشسته بودند، بالاخره واقعیت تلخ زندگیم به وقوع پیوست …

ولی علی رغم اینکه جسم تو را از ما گرفته اند فراموش نخواهم کرد رفقای جانباخته ات را که در تمامی این سالها حتی از سنگ قبرهایشان هم هراسان بودند، و چه افتخاری است برای من که حتی پس از مرگت هم از سنگ قبرت خواهند ترسید و هراسناک تر می شود وقتی که دیگر یادت را نمی توانند آماج گلوله هایشان قرار دهند.

در آخر از تمامی دوستان و رفقایی که در کنار مادر و خواهرم بودند و یاد پدرم را گرامی داشتند سپاسگزارم.

زانیار مرادی، زندان رجایی شهر / ۲۸تیرماه ۱۳۹۷”

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment