ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > ترساندن کارگران از اخراج توسط کارفرماها برای سود بیشتر

ترساندن کارگران از اخراج توسط کارفرماها برای سود بیشتر

تهدید اخراج کارگران ترساندن

ایران – کارگری

 ترساندن کارگران از اخراج توسط کارفرماها برای سود بیشتر

حقوقدان و وکیل دادگستری: ترساندن کارگران از اخراج به بی‌اعتمادی دامن می‌زند

با ایجاد استرس؛ بهره‌وری بالا نمی‌‌رود

بنابه گفته یک حقوقدان و وکیل دادگستری: محیط‌های کارگاهی در ایران به صورت علمی اداره نمی‌شوند و برخی از کارفرمایان تلاش می‌کنند با ایجاد استرس و ترساندن کارگران از اخراج, بهره‌وری را آنگونه که مدنظرشان است, بالا ببرند.

«مسعود نجم الساداتی» حقوقدان و وکیل دادگستری, با بیان اینکه محیط‌های کار در ایران براساس قواعد علمی فعالیت نمی‌کنند, گفت: برخی از  کارفرمایان تلاش می‌کنند با ایجاد استرس و ترساندن کارگران از اخراج, بهره‌وری را آنگونه که مدنظرشان است, بالا ببرند.

وی با بیان اینکه فضای محیط‌های کار در کشورهای پیشرفته‌تر با استفاده از الگوهای جدید مدیریت سرمایه‌های انسانی تلطیف می‌شوند, افزود: در یک رویه معکوس در ایران بدعت ناصوابی گذاشته شده است مبنی بر اینکه «کارفرما نباید به روی کارگر بخندد.»

تهدید اخراج کارگران ترساندن

این حقوقدان و وکیل دادگستری با بیان اینکه در ماده ۲۷ قانون کار, تنها در صورت عدم رعایت آیین‌نامه انضباطی کارگاه و جلب نظر مساعد تشکل کارگری درون کارگاه, امکان اخراج کارگر, وجود دارد, افزود: برخی از کارفرمایان بدون توجه با تکالیف قانونی, به صورت یک طرفه کارگر را تهدید به اخراج می‌کنند.

وی افزود: این در حالی است که کارفرما در هیچیک از مواردی که اخیرا در فضای مجازی موجب حساسیت افکار عمومی شده‌اند, اشاره‌ای به جلب نظر تشکل کارگری درون کارگاه برای اخراج کارگران نمی‌کنند و با یک برخورد تحکمی و داشتن نگاه بالا به پایین اینگونه وانمود می‌کنند کارگران چاره‌ای جز اطاعت از قانون‌گریزی‌های آنان ندارند.

این حقوقدان و وکیل دادگستری با بیان اینکه کارگر حتی در صورت اخـراج به علت عدم رعایت آیین‌نامه انضباطی کارگاه می‌تواند در صورت محق بودن از هیات‌های تشخیص ادارت کار رای بازگشت به کار بگیرد, گفت: از این رو اخـراج کارگر کار ساده‌ای نیست که کارفرما به راحتی از آن سخن بگوید.

نجم الساداتی در پایان, گفت: ترویج این رویه غلط از سوی کارفرمایان در محیط‌های کارگاهی و صنعتی که به طورعادی کارگر در آن استرس دارد, تنها می‌تواند به بی‌اعتمادی بین کارگران با خودشان و بین کارگران و کارفرمایان دامن بزند و بحران همه‌گیر و غیرقابل ترمیم در عرصه حقوق کار, ایجاد می‌کند.

البته باید گفت در ایران ما و در وضعیت بحرانی اقتصادی کشور که بحران ورشکستگی و تعطیلی سریالی، همه کارخانجات و کارگاههای تولیدی را فرا گرفته است و اخراج کارگران به یک رویه روزمره تبدیل شده است، کارگران شاغل حتی اگر حقوق معوقه‌شان را هم مطالبه کنند با تهدید اخـراج از کارخانه مواجه می‌شوند. در واقع کارگران زحمتکش ایرانی مجبورند بین اخراج و بیکاری و بدبختی و مصیبت خانواده‌ای که به همین نان بخور و نمیر وابسته است از یک طرف و سکوت و تمکین کردن به هر شرایط سخت که کارفرما ایجاد می‌کند یکی را انتخاب کنند. کارگران زحمتکش در کارخانه‌های مختلف با حقوقی بسیار پایینتر از خط فقر کار می‌کنند اما همین حقوق ناچیز را هم بعضأ تا ۸ ماه دریافت نمی‌کنند و به محض اینکه مزد کارشان را مطالبه می‌کنند تهدید به اخراج می‌شوند.

بنابراین وضعیت روحی کارگران ما استرس ناشی از تهدید به اخراج نیست بلکه اخراج روزانه و کار بدون دستمزد و وضعیت فاجعه بار معیشتی است که گرفتار آن است. تنها راه فلاح هم یک سو و یک زبان شدن با سایر کارگران زحمتکش و گسترش اعتراضاتشان در قبال اینهمه ظلم و بی عدالتی می‌باشد

تهدید اخراج کارگران ترساندن

  به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment