ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > ترانه شهر زیبای من سرپل ذهاب تقدیم به آنانکه عیدشان را با زلزله‌زدگان تقسیم می‌کنند کلیپ

ترانه شهر زیبای من سرپل ذهاب تقدیم به آنانکه عیدشان را با زلزله‌زدگان تقسیم می‌کنند کلیپ

ایران – اجتماعی

ترانه شهر زیبای من سرپل ذهاب تقدیم به همه آنان که عیدشان را با زلزله‌زدگان تقسیم می‌کنند کلیپ

متاسفانه بعد از چندین ماه از وقوع زلزله با عدم رسیدگی و بی اعتنایی مسئولین به مردم و خانواده های زلزله زده از جمله در سرپل ذهاب مواجه هستیم.

بیش از «۶۰ درصد» مردم مناطق زلزله‌زده کرمانشاه علیرغم گذشت چهار ماه از این حادثه در شرایط نامناسب جوی در خارج از کانکس به سر می‌برند؛ مشکلات مردم در مناطق زلزله‌زده کماکان ادامه دارد و شمار کثیری برای رهایی از این مشکلات اقدام به خودکشی کرده‌اند.

نامناسب بودن امکانات بهداشتی و عدم وجود امکانات درمانی مناسب از جمله مشکلاتی است که مردم مناطق زلزله‌زده در این ماه ها با آن مواجه بوده‌اند؛ ورود حیوانات خطرناک همچون مار به درون چادر ها نیز مشکلات جدیدی است که با گرم شدن هوا برای چادر نشینان زلزله‌زده رقم خورده است.
اقدام به «خودکشی» در این مناطق همچنان به چشم می‌خورد؛ رسول قهرمانی، شهروند ۳۷ ساله، آخرین نمونه آن است که در کمپی در منطقە تازە آباد خود را حلق آویزکرده است.

مقامات دولتی اقدام به خودکشی ۹۷ تن را در بهمن ماه تأیید کردند.
در طی ماه های گذشته، گزارش‌هایی از مرگ کودکان به دلیل سرماخوردگی نیز منتشر شده است.
سارینا ذهابی که به همراه خانواده خود در مناطق زلزله‌زده در چادر زندگی می‌کرد در دی ماه به دلیل سرما فوت شد.
نوشین محمدی، دختر ۱۷ ساله معلول و ماتیار شماعی، کودک خردسال یک سال و نیمه و یک پسر دو ساله نیز در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه به دلایل مشابه فوت شده‌اند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment