ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > تداوم بازداشت وکیل دادگستری محمد نجفی و فعال مدنی علی باقری

تداوم بازداشت وکیل دادگستری محمد نجفی و فعال مدنی علی باقری

تداوم بازداشت وکیل دادگستری محمد نجفی و فعال مدنی علی باقری
ایران – اجتماعی

تداوم بازداشت وکیل دادگستری محمد نجفی و فعال مدنی علی باقری

فعال حقوق بشر و وکیل دادگستری، محمد نجفی ، و علی باقری، از فعالان مدنی در اراک، به دلیل اطلاع‌رسانی در خصوص مرگ یکی از بازداشت‌شدگان تظاهرات سراسری در زندان، هم‌اکنون محروم از حق ملاقات در زندان اراک نگهداری می‌شوند.

آقای محمد نجفی فعال حقوق بشر و وکیل دادگستری در پی افشاگری در خصوص مرگ وحید حیدری یکی از شرکت‌کنندگان در تظاهرات سراسری در زندان اراک روز ۲۵ دی‌ماه ۱۳۹۶، از سوی نیروهای امنیتی در مقابل منزلش در شهر اراک بازداشت شد.

او در طول سه هفته گذشته در زندان اطلاعات اراک تحت بازجویی بوده و روز گذشته به زندان مرکزی اراک منتقل شده است.

آقای علی باقری، فعال مدنی، نیز طی هفته‌های گذشته بازداشت و روز گذشته به زندان مرکزی اراک انتقال یافته است.

هر دو این شهروندان از حق ملاقات با خانواده‌هایشان و دسترسی به وکیل محروم‌ شده‌اند. محمد نجفی و علی باقری پیش تر در خصوص مرگ وحید حیدری، جوان معترض اراکی اطلاع رسانی کرده بودند.

وحید حیدری، یکی از بازداشت شدگان اعتراضات شهر اراک بود که روز دهم دی ماه در جریان اعتراضات مردم این شهر بازداشت شد. او در بازداشتگاه کلانتری۱۲ رضوی اراک در بازداشت بوده و به گفته خانواده‌اش دستفروش بود و در همان میدانی بازداشت شده که دستفروشی می‌کرد.

یادآوری می‌شود که آقای محمد نجفی یکی از وکلایی است که پس از آزادی در سال ۸۸ تا امروز بارها به دلیل فعالیت‌های مسالمت‌آمیز مدنی احضار شده است، او که در سال ۹۵ از اتهام «تخلفات انتظامی» از سوی دادگاه انتظامی کانون وکلای استان مرکزی تبرئه شده است، در دادگاه کیفری شازند دو پرونده به اتهام تشویش اذهان عمومی دارد.

آقای نجفی پیش از این به دلیل پوشیدن پیراهنی که روی آن نوشته شده بود «عاشورای ۸۸» روز ۲۰ مهر ماه ۹۵ در خیابانی در شازند از توابع استان مرکزی از سوی نیروهای وزارت اطلاعات بازداشت و پس از چند روز با تودیع قرار وثیقه دویست میلیون تومانی آزاد شد.

وی به در همین رابطه روز ۱۷ آبان ماه ۱۳۹۶ در شعبه اول دادگاه انقلاب دادگستری شازند محاکمه و به «تبلیغ علیه نظام» متهم شد.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment