ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > تخریب خانه های مردم توسط اوقاف و آستان قدس+ فیلم

تخریب خانه های مردم توسط اوقاف و آستان قدس+ فیلم

ایران – اجتماعی

تخریب خانه های مردم توسط اوقاف و آستان قدس+ فیلم

در پی حمله وحشیانه نیروهای اوقاف و آستان قدس و وارد کردن خسارت میلیاردی به مردم در مشهد، تعداد زیادی از خانه های مردم تخریب شد. چرا؟

چون خانه های مردم در مرز زمین‌های اوقاف و آستان قدس قرار داشت، آنها خود را مالک زمین معرفی کرده و همه خانه ها و باغهای مردم را تخریب کردند.

گفته می‌شود بین ۵۰ تا۶۰ درصد اراضی مشهد وقف آستان قدس رضوی و حدود ۱۰درصد آن متعلق به سازمان اوقاف است. درحالیکه در همین شهر یکی از مهم‌ترین مشکلات مردم فقر و بی‌خانمانی است.

در واقع املاک وقفی مال مردم است و اگر اجاره‌ای بابت آنها گرفته میشود باید خرج مردم شود اما در اینجا مردم یعنی علما و آقازاده هایشان و هیچ چیز به مردم نمیرسد. بعد به راحتی وارد خانه ها و باغات مردم میشوند و آنها را تخریب میکنند.

همواره در این شهر بین آستان قدس و اوقاف و شهرداری و سازمان مسکن و شهرسازی یک رقابت وجود دارد و هرکدام براساس مصالح اقتصادی خود تصمیم میگیرند و سهم خود را میخواهند و این وسط مردم قربانی میشوند.

یعنی سهم مردم مانند گوشت قربانی است که بین این سه رکن نگهدارنده شهر چپاول میشود. مورد تخریب خانه های مردم هم یکی از همین سهم خواهی هاست یکی خود را مالک میداند و آن یکی تخریب میکند و دست مردم هم به جایی بند نیست!

آستان قدس رضوی با در اختیار داشتن بیش از ۶۰ درصد زمینهای شهر، رقیب شهرداری است و مردم برای هرکاری که به شهرداری مراجعه می‌کنند باید به آستان قدس هم مراجعه کنند.

مردم برای هر کاری در حوزه زمین‌های شهری باید دو جا بروند برای نقل و انتقال، اجاره، تجدید سند، گرفتن پروانه و سایر مسائل. تمام این مسائل در حالی است که تقریباً در تمام موارد تنها عرصه متعلق به آستان قدس است.

آستان قدس بهترین زمین‌ها را دارد، مدرسه می‌سازد و گران‌تر از تمام مدارس غیرانتفاعی دانش‌آموزان را ثبت نام می‌کند. در حالی که در همین شهر خیرینی بوده اند که ده‌ها مدرسه ساخته‌اند و مجانی در اختیار آموزش و پرورش قرار داده‌اند.

با اینهمه، متولیان آستان قدس علیرغم درآمدهای میلیاردی دچار چنان حرص و آزی شده اند که حتی نمیتوانند خانه های مسکونی مردم را تحمل کنند و نزدیک سال نو آنها را تخریب و مردم را بیخانمان میکنند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment