تحصن کارگران نیشکر هفت‌تپه در محوطه شرکت، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان - ایران کارگر
ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > تحصن کارگران نیشکر هفت‌تپه در محوطه شرکت، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان

تحصن کارگران نیشکر هفت‌تپه در محوطه شرکت، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان

تحصن کارگران نیشکر هفت‌تپه
ایران – کارگری

تحصن کارگران نیشکر هفت‌تپه در محوطه شرکت، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان

کارگران تجهیزات، کشاورزی، مهندسی و دیگر بخش‌های اداری و غیراداری شرکت، دست از کار کشیدند و اقدام به تحصن کردند. تحصن کارگران نیشکر هفت‌تپه در روز جمعه ۱۲ مردادماه ۱۳۹۷ در اعتراض به عدم پرداخت حقوق‌های معوقه و شرایط کاری و قراردادها است. گفتنی است که خواست‌های کارگران و دیگر مطالباتی که از سال گذشته مطرح کردند، تاکنون به هیچ وجه به آنها رسیدگی نشده‌ است.

شایان ذکر است که کارگران نیشکر هفت‌تپه از هم اکنون تا فصل زمستان، فقط به کار تعمیرات می‌پردازند و هیچگونه تولیدی نخواهند داشت. به همین خاطر کارگران این مجموعه صنعتی بابت تحقق خواست‌هایشان فوق‌العاده نگران هستند. آنها همچنین از تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی و تقسیم آنها بین سهامداران، به شدت ناراضی هستند.

کارگران نیشکر هفت‌تپه خواهان پرداخت تمام حقوق ماه‌های عقب‌افتاده و بروزرسانی حقوق خود هستند. این کارگران از واگذاری شرکت به بخش خصوصی بی‌نهایت ناراضی‌اند و خواهان دولتی شدن این شرکت می‌باشند.

یادآوری می‌شود که آقای ابراهیم امیری، فعال کارگری سندیکای هفت‌تپه چندی پیش در نامه‌ای با عنوان «استارت مرگ تدریجی شرکت نیشکر هفت‌تپه» در رابطه با وضعیت کارخانه نیشکر هفت‌تپه نوشته بود:

«همگی به فاجعه و اوضاع اسفباری که آقایان به اصطلاح سهامدار در مزارع نیشکر شرکت بوجود آورده‌اند آگاهید. ادامه این روند، استارت مرگ لحظه به لحظه برای ادامه حیات شرکت هفت تپه را بدنبال دارد.» وی در ادامه با این هشدار که «آگاه باشیم در آینده می‌خواهند نابودی مزارع نیشکر را ناشی از بحران کمبود آب مطرح کنند؛ در صورتی که در ۲۰ الی ۳۰ کیلومتری نیشکر هفت‌تپه، شرکتی با همین محصول وجود دارد که با پرداخت آب‌بهایشان جهت تامین آب مورد نیاز، آبرسانی به مزارع شان با مشکل آب روبرو نیست.»

وی در ادامه یادآور شده بود که «در نقاطی دیگر از شرکت، مانند اداره ماشین آلات(مدیریت تعمیر و نگهداری) کارخانه و دیگر ادارات، همچنان منتظر قطعات و ملزومات مورد نیاز درخواستی خود می‌باشند.» و اینکه «مطالب یاد شده تنها گوشه ای از واقعیات تلخ وفاجعه پیش آمده شرکت هفت‌تپه می‌باشد.»

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment