ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > تحصن و اعتراض کارکنان و پرستاران بیمارستان‌های استان لرستان

تحصن و اعتراض کارکنان و پرستاران بیمارستان‌های استان لرستان

تحصن و اعتراض پرستاران

ایران – کارگران 

تحصن و اعتراض کارکنان و پرستاران بیمارستان‌های استان لرستان

کارکنان و پرستاران بیمارستان‌های استان لرستان مقابل دانشگاه علوم پزشکی تجمع اعتراضی برگزار کردند

بنابه گزارش خبرگزاریها روز یکشنبه ۲ مهرماه ۹۶ شماری از کارکنان و پرستاران بیمارستان ها و مراکز درمانی استان لرستان در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات خود اعم از اضافه کاری، کارانه و برخی مشکلات معیشتی در مقابل دانشگاه علوم پزشکی لرستان تحصن کردند.

بدنبال عدم پاسخگویی ریاست دانشگاه که اتفاقا در دانشگاه حضور داشت و نیز بی اعتنایی مجموعه مدیریت دانشگاه نسبت به اعتراض کارکنان، ادامه این تجمع و اعتراضات به ساختمان استانداری در خرم‌آباد نیز کشیده شد.

یکی از پرستاران حاضر در این تجمع اعتراضی در این رابطه گفت: حدود ۱۰ ماه است که کارانه پرسنل را نداده‌اند و این تجمع به همین علت برگزار شده است. علاوه بر این هفت ماه اضافه کاری در بیمارستان و مراکز درمانی داشته‌ایم که آن را هم هنوز پرداخت نکرده‌اند.

پرستار دیگری که از عدم دریافت ۱۰ ماه کارانه خود شکایت داشت گفت: بیمارستان‌ها سیستم درآمدزا هستند و از بیماران پول‌های هنگفتی دریافت می‌کنند اما مطالبات ما را پرداخت نمی‌کنند و می گویند باید بیمه‌ها مطالبات خود را به دانشگاه پرداخت کنند تا بتوانیم کارانه شما را بپردازیم. البته این عدم پرداخت کارانه مختص ما پرستاران نیست و بسیاری از پزشکان متخصص نیز با این موضوع مواجه‌ هستند.

دکتر کوروش ساکی رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان در رابطه موضوع عدم پرداخت کارانه پرستاران ضمن تأیید مطالبات پرستاران گفت آخرین کارانه ‎ای که به پرستاران پرداخت شده آبان ماه سال گذشته بوده است، متاسفانه این پرسنل زحمتکش ۱۰ ماه است که کارانه خود را دریافت نکردند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان ادامه داد: این مشکل اساسی به دنبال اجرای طرح تحول نظام سلامت ایجاد شد و در این طرح ۱۱ میلیون نفر به بیمه‌شدگان اضافه شد بدون اینکه سرانه ای برای آنان لحاظ شود. دو سوم درآمد دانشگاه علوم پزشکی لرستان از این کارانه‌ها تامین می ‎شود.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment