ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > تجمع ۲۴ساعته کارگران پی‌وی‌سی ایران برای جلوگیری از خروج مخفیانه دستگاه‌ها

تجمع ۲۴ساعته کارگران پی‌وی‌سی ایران برای جلوگیری از خروج مخفیانه دستگاه‌ها

تجمع ۲۴ساعته کارگران پی‌وی‌سی ایران برای جلوگیری از خروج مخفیانه دستگاه‌ها
ایران ـ کارگری

تجمع ۲۴ساعته کارگران پی‌وی‌سی ایران برای جلوگیری از خروج مخفیانه دستگاه‌ها

طبق خبری که بدستمان رسیده عده‌ای از کارگران «شرکت صنایع پی‌وی‌سی ایران »، شبانه‌روزی مقابل کارخانه کشیک می‌دهند تا از خروج مخفیانه اموال و دستگاه‌های این کارخانه ورشکسته ممانعت به عمل آورند. آنها به این امید به این کار اقدام می‌کنند که شاید بتوانند با توقیف اموال کارخانه به حق و حقوق و مطالبات پرداخت نشده خود دست یابند.

بر اساس این خبر، در روزهای اخیر کارگران شرکت صنایع پی وی سی ایران در مهدیشهر وقتی متوجه می‌شوند مدیران شرکت قصد خروج اموال و دستگاه‌های قیمتی این شرکت را دارند، مقابل شرکت تجمع کرده و مانع از خروج دستگاه‌های شرکت شدند.

شایان یادآوری است که شرکت صنایع پی وی سی  ایران در شهرک صنعتی مهدیشهر به فعالیت می پردازد و از بزرگترین تولیدکنندگان مصنوعات پی وی سی  در کشور از جمله کانکس به شمار می‌رود. اما سوال اینجاست که چرا مسئولین کارخانه اقدام به خروج اموال شرکت کرده و کارگران مانع از این کار می‌شوند؟

شرکت صنایع پی وی سی  ایران، ماه‌هاست ورشکسته شده و نه تنها مطالبات و معوقات کارگران را پرداخت نکرده، بلکه جز تعدادی نیروی انگشت شمار، همه کارگران خود را اخراج کرده است.

به گفته کارگران این شرکت، مدیران شرکت نه تنها رسما اعلام ورشکستگی نکردند، بلکه به صورت صوری سه چهار نفر کارگر را در واحد تولید نگه داشته تا نشان دهند که شرکت سرپا و فعال است؛ اما شرکت تولیدی که ندارد هیچ، بلکه عملا تعطیل می‌باشد.

اظهارات یکی از کارگران شرکت در این باره خواندنی است: «از چند ماه گذشته، شرکت به تعدیل نیروها اقدام کرد؛ در حالیکه کارگران ۱۴ ماه حقوق معوقه و ۱۹ ماه اضافه کاری از شرکت مطالبه داشتند؛ ولی شرکت پرداخت نکرد.»

وی تصریح کرد: «شرکتی که یک سال پیش ۲۵۰ الی۳۰۰ نیرو داشت الآن تنها ۳ الی ۴ نیرو در بخش تولید دارد که مجموع نیروهای کل شرکت از نگهبان گرفته تا واحد اداری در حال حاضر به ۱۰ نفر هم نمی‌رسند.»

این کارگر اخراجی شرکت صنایع پی وی سی  ایران، افزود: «این تعدیل نیرو از سال گذشته شروع شد و به مرور نیروها را اخراج می کردند ولی در ماه های اخیر شدت گرفت و از اواخر آذرماه تا اوایل بهمن ماه سال جاری(۹۶)، ۴۴ کارگر را اخراج کردند و تنها چند کارگر باقی ماندند.»

وی ادامه داد: «این کارگران اخراج شده که معوقات آنها پرداخت نشده بود، برای به دست آوردن حق و حقوق خود تصمیم به شکایت گرفتند و به اداره کار مهدیشهر دادخواست دادند ولی اداره گویا تعلل دارد و بسیار دیر به امورات رسیدگی می کند، در حالی که در قانون آمده که در چنین مواردی بدون تشریفات باید حکم ها صادر شود ولی اداره کار یک سری حکم ها را صادر و یک سری حکم ها را در حالی که زمان زیادی گذشته، هنوز صادر نکرده است تا دادگستری حکم را اجرا و برای پرداخت مطالبات کارگران، اموال شرکت را توقیف کند».

این کارگر اضافه کرد: «در حالیکه کارگران منتظر صدور حکم برای دستیابی به حق و حقوق خود هستند، از آن طرف، مدتی می شود که شرکت شروع به فروش دستگاه‌ها کرده است تا اینکه چند روز پیش کارگرانی که در شرکت بودند متوجه شدند که چند دستگاه شرکت که از دستگاه‌های مادر بوده و گران قیمت نیز می‌باشند، دارد از شرکت خارج می‌شود که متاسفانه توانستند یک دستگاه را از شرکت خارج کنند؛ ولی کارگران شرکت، جلوی خروج مابقی دستگاه‌ها را گرفتند و اجازه ندادند خارج شود.»

او در خاتمه گفت: «الآن نیروها به صورت شیفتی، جلوی شرکت کشیک می‌ایستند تا اگر دوباره مدیران اقدام به خروج دستگاه‌های شرکت کنند، به دیگر کارگران اطلاع دهند و جلوی خروج دستگاه را بگیرند که اگر این اقدام را نکنیم، در غفلت ما، دستگاه‌ها بارگیری و فورا از شرکت خارج می شود و آنگاه دستمان به جایی بند نیست و نمی توانیم حق و حقوق خود را به دست آوریم.»

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment