تجمع کشاورزان خوزستانی در اعتراض به ممنوعیت کشت در مقابل سازمان آب و برق - ایران کارگر
ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > تجمع کشاورزان خوزستانی در اعتراض به ممنوعیت کشت در مقابل سازمان آب و برق

تجمع کشاورزان خوزستانی در اعتراض به ممنوعیت کشت در مقابل سازمان آب و برق

تجمع
ایران – کارگری

تجمع کشاورزان خوزستانی در اعتراض به ممنوعیت کشت در مقابل سازمان آب و برق

تجمع اعتراضی کشاورزان خوزستانی، روز چهارشنبه ۹ خرداد ماه، با ادامه مشکلات خود، در مقابل سازمان آب و برق و سپس استانداری خوزستان شکل گرفت.
صبح امروز کشاورزان خوزستانی در اعتراض به ممنوعیت کشت تابستانه در مقابل سازمان آب و برق و سپس استانداری خوزستان در شهر اهواز تجمع اعتراضی برگزار کردند.
رئیس انجمن برنج استان خوزستان محمد سواری، یکی از شرکت‌کنندگان در این تجمع در گفتگو با خبرگزاریها، اظهار داشت: امروز کشاورزان عمدتا از اهالی شوش و دزفول در مقابل سازمان آب و برق استان خوزستان تجمعی در اعتراض به ممنوعیت‌های اعلام ‌شده برای استفاده از آب برای کشت‌شان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

سواری افزود: ما با محدودیت موافقیم و می‌گوییم هم کشت ما محدود شود هم کشت محصولات دیگر. اما از آنجا که کشت نیشکر وابسته به بخش دولتی است برای آن محدودیتی گذاشته نمی‌شود اما برای کشت‌های مردمی که به جایی وابستگی ندارند و خودگردان هستند، ممنوعیت اعمال می‌شود. این مساله موجب رنج و آزار کشاورزان می‌شود.
او در ادامه گفت: کشاورز می‌بیند که آب مورد نیازش سهم صنعت و کشت دولتی می‌شود اما نه فقط برنج‌کار، بلکه کشاورزانی که به جایی وابستگی ندارند باید با ممنوعیت برداشت آب مواجه باشند.

محمد سواری رئیس انجمن برنج خوزستان اظهار داشت: در پایان این تجمع، یکی از مسئولان سازمان آب و برق به میان تجمع‌کنندگان آمد و تنها پاسخی که برای ما داشت این بود که آبی برای کشاورزی موجود نیست. بعد از تجمع امروز، قرار شد روز شنبه جلسه‌ای با مسئولان مرتبط به امور آب داشته باشیم تا به هر حال چاره‌ای برای این مشکل بیابیم. اما متاسفانه این تاخیرها، موجب از دست رفتن زمان می‌شود چراکه تا شش روز دیگر کشت شروع می‌شود و فرصت بسیار کمی برای کشاورزان باقی مانده است.  کشاورزان جهت پیگیری مطالبات و اعتراضاتشان بعد از سازمان آب و برق، به مقابل استانداری خوزستان رفتند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment