ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > تجمع کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز مقابل استانداری خوزستان + فیلم

تجمع کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز مقابل استانداری خوزستان + فیلم

فولاد اهواز
ایران – کارگری

تجمع کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز مقابل استانداری خوزستان + فیلم

براساس گزارشات رسیده، کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز در چهارمین روز اعتصاب و در پی بی توجهی کارفرما به خواسته‌هایشان در رابطه با حقوق معوقه خود، دست به تجمع اعتراضی در مقابل استانداری خوزستان زده‌اند.
روز دوشنبه هفته جاری ۳۰ بهمن ماه در دومین روز اعتصاب کارگران این مجتمع بزرگ صنعتی، یکی از اعضای هیات مدیره این شرکت به نام ”گزینی“ با حضور در جمع کارگران اعلام کرده بود: مالک جدید شرکت (موسوی) هیچگونه پولی جهت پرداخت دستمزدهای شما ندارد و میبایست تا سال آینده برای دریافت دستمزدهای معوقه خود صبر نمائید.

در ادامه این گزارش آمده است که بدنبال این اظهارات از سوی “گزینی” و پایان صحبتهای وی، کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز در همان روز دوشنبه ۳۰ بهمن ماه طی فراخوانی اعلام کردند امروز چهارشنبه ۲ اسفند ماه در مقابل استانداری خوزستان دست به تجمع اعتراضی خواهند زد.
کارگران زحمتکش گروه ملی صنعتی فولاد اهواز که سه ماه حقوق نگرفتند، خواهان پرداخت یکجا و کامل حقوق ماههای آذر، دی، بهمن و تعیین تکلیف چگونگی پرداخت عیدی و پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی، برقراری بیمه تکمیلی پرسنل و ساماندهی و برقراری مجدد سرویسهای ایاب و ذهاب هستند.

یادآوری می‌شود که کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز در بهمن ماه نیز چندین روز دست به اعتصاب زده بودند؛ اعتصابی که از ۳ بهمن ۱۳۹۶ در اعتراض به «به پرداخت نشدن سه ماه حقوق و مزایای خود و عملی نشدن وعده‌‌های دروغین کارفرما» آغاز شده بود، این اعتصاب در حالی بود که کارگران همچنین خواهان «پرداخت به‌موقع دستمزدها و حق بیمه تأمین اجتماعی و برقراری بیمه تکمیلی‌شان» بودند.

این کارگران همچنین از کمبود ابتدایی‌‌ترین امکانات و تسهیلات کار دچار مشکلاتی هستند. آنها همچنین نسبت به بازگرداندن مدیریت فاسد قبلی این واحد صنعتی که عامل وضعیت وخیم فعلی کارخانه و کارگران هستند، هشدار داده‌‌اند. کارگران معترض می‌گویند به‌‌رغم فعال بودن خطوط تولید، مدیران غارتگر با دادن وعده‌‌های پوچ به کارگران آنها را سر می‌دوانند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment