ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > تجمع اعتراضی کارگران کنتورسازی و متالوژی پودر در شهر قزوین

تجمع اعتراضی کارگران کنتورسازی و متالوژی پودر در شهر قزوین

تجمع کارگران
ایران – کارگری

 تجمع اعتراضی کارگران کنتورسازی و متالوژی پودر در شهر قزوین

براساس گزارشات رسیده، به دنبال بی‌توجهی به مطالبات مزدی کارگران دو کارخانه «کنتورسازی ایران» و «متالوژی پودر ایران» شماری از کارگران این دو واحد صنعتی تجمع اعتراضی برگزار کردند.

در ادامه این گزارش آمده، در ادامه بی‌توجهی به مطالبات معوقه کارگران دو کارخانه «کنتورسازی ایران» و «متالوژی پودر ایران» شماری از کارگران این دو واحد صنعتی مستقر در شهرک صنعتی البرز صبح امروز چهارشنبه ۲۳ اسفند ماه ۱۳۹۶ در نقاط جداگانه شهر قزوین تجمع اعتراضی برگزارکردند.
یک منبع خبری مطلع گزارش می‌کند که گروهی از کارگران کارخانه کنتورسازی در ادامه پیگیری‌های صنفی خود، در محوطه این کارخانه دست به تجمع اعتراضی زده‌اند.

کارگران معترض در این تجمع می‌گویند که حدود ۹ ماه مطالبات مزدی معوقه طلبکار هستند. این کارگران، عیدی سال جاری (۱۳۹۶) و سال گذشته (۱۳۹۵) خود را نیز از کارفرما طلبکارند.
کارگران کنتورسازی می‌گویند، از مجموع ۹ ماه مطالبات مزدی، ۵ ماه مربوط به سال ۹۵ و ۴ ماه آن مربوط به نیمه دوم سالجاری می‌شود که با وجود جابجایی کارفرما هنوز این بی‌نظمی ادامه داد.

علاوه بر این، به نقل از کارگران معترض گفته می‌شود؛ جدا از مطالبات ۲۲۰ کارگر کنتورسازی، ۶۰ نفر از همکاران آنها که در کارخانه لامپ کم‌مصرف ایرانیان (از شرکت‌های زیرمجموعه کنتورسازی) فعالیت دارند، مطالباتی مشابه کارگران کنتورسازی دارند.
یک گزارش دیگر حاکی از آن است که در تجمع دیگری کارگران کارخانه «متالوژی پودر ایران» در ادامه پیگیری‌های صنفی خود، تجمعی اعتراضی دیگری را در مقابل ساختمان استانداری استان قزوین برگزار کردند.

در مورد مطالبات صنفی کارگران «متالوژی پودر ایران» نیز گفته می‌شود؛ وضعیت نامعلوم معوقات مزدی باعث شده است تا شماری از این کارگران تجمع صنفی برپا کنند.
کارگران این کارخانه می‌گویند در حال حاضر ۶ ماه دستمزد دریافت نکرده‌اند و عیدی و سنوات پایان سال خود را نیز از کارفرما طلبکارند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment