ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > تجمع کارگران کارخانه فولاد صدر لرستان بخاطر ۶ ماه حقوق معوقه

تجمع کارگران کارخانه فولاد صدر لرستان بخاطر ۶ ماه حقوق معوقه

تجمع اعتراضی کارگران

ایران – کارگری

تجمع کارگران کارخانه فولاد صدر لرستان مقابل استانداری بخاطر ۶ ماه حقوق معوقه

ظهر روز چهارشنبه ۲۲شهریور۹۶ شماری از کارگران فولاد صدر لرستان در اعتراض به بیکارشدن در پی تعطیلی این کارخانه و عدم پرداخت ۶ ماه حقوق وچند ماه حق بیمه شان دست به تجمع مقابل استانداری زدند.

یکی از کارگران معترض گفت:کارخانه صدر فولاد از چهارم شهریور تعطیل شده و این در حالی است که کارگران حدود ۶ ماه است حقوق دریافت نکرده‌اند.
او اضافه کرد: مشکلات این کارخانه از دو سال قبل شروع شده و در این مدت به صورت مقطعی کارخانه تعطیل و مجددا شروع به فعالیت می‌کند.
در ادامه او گفت: چند ماهی می‌شود که بیمه کارگران کارخانه صدر فولاد پرداخت نشده است.
وی از مسوولان استان خواست با توجه به اینکه مشکلات موجود گریبان‌گیر کارگران و خانواده آنها شده است هر چه سریع‌تر برای حل این مشکل چاره اندیشی کنند.

تجمع اعتراضی کارگران

سابقه امر

شرکت فولاد صدر لرستان با ۱۸۰ نفر پرسنل و کارگر خود طی ماه های گذشته با مشکلاتی مواجه شده و همین امر صدای اعتراض کارگران را درآورده بود.

شرکت صدر فولاد استان لرستان در زمینی به مساحت حدود ۳۵ هکتار در کیلومتر ۱۴ اتوبان خرم آباد – اندیمشک قرار دارد که نزدیک بودن آن به پست برق 400 کیلو وات چم انجیر، رودخانه خرم آباد و فاصله کم آن با   خط اصلی لوله گاز جنوب موقیعت مکانی خوبی از لحاظ دسترسی برای آن فراهم کرده است.در این کارخانه ۱۸۰ نفر مشغول به کار بودند و میزان تولید سالیانه آن ۶۰۰ هزار تن بوده است که ظرفیت خوبی برای رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال داشت.علیرغم این در ماه های اخیر این کارخانه با مشکلاتی مواجه شده است به طوری که با نیمه تعطیل شدن آن صدای اعتراض کارکنان نیز بلند شده است.

یک کارگر شرکت فولاد صدر خرم آباد با اشاره به تعطیلی چندین ماهه این کارخانه گفت:  نزدیک به هشت ماه است که حقوق دریافت نکرده ایم و بیمه مان نیز واریز نشده است.
او اضافه کرد: الان فصل آغاز مدارس است و عدم پرداخت حقوق ها مشکلات زیادی را برای ما به وجود آورده است و حتی نمی توانیم لوازم التحریر مورد نیاز بچه هایمان را تأمین کنیم.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment