ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > تجمع اعتراضی کارگران پیمانی پالایشگاه گاز ایلام در دومین روز؛ دوشنبه ۷ اسفند

تجمع اعتراضی کارگران پیمانی پالایشگاه گاز ایلام در دومین روز؛ دوشنبه ۷ اسفند

کارگران پالایشگاه گاز ایلام
ایران – کارگری

تجمع اعتراضی کارگران پیمانی پالایشگاه گاز ایلام در دومین روز؛ دوشنبه ۷ اسفند

روزدوشنبه ۷ اسفند‌ماه کارگران پیمانی پالایشگاه گاز ایلام برای دومین روزمتوالی، دراعتراض به عدم پرداخت مطالباتشان دست از کارکشیده وتجمع کردند.

به گفته کارگران پیمانی پالایشگاه گاز ایلام: اداره کار پشتیبان کارفرما بوده و برای حل مشکل کارگران پالایشگاه قدمی بر نداشته اند.
درتاریخ ۷ اسفند ماه، جمعی از کارگران پالایشگاه گاز ایلام دو روز پیاپی با در دست داشتن نوشته‌هایی مانند
«چرا مطالبات ۵ ساله‌ی ما پرداخت نمی‌شود»
و « ما نیروهای پیمانکاری (ارکان ثالث) پالایشگاه گاز مصرانه تقاضامندیم به دادمان برسید» تجمع اعتراضی برگزار کرده و در محل کار خود حاضر نشدند.

بر اساس گزارشات رسیده، کارگران تجمع کننده پالایشگـاه گاز ایلام از تبعیض های حقوقی بسیار ناراحت بودند و اظهار داشتند: مدیران پالایشگـاه اصلا به حرف ماگوش نمی دهند.
شماری از این کارگران از عدم پرداخت سنوات پنج ساله خود شاکی بودند و مدیر عامل را فقط مدیر کارگران رسمی می دانستند و از بی توجهی وی به کارگران شرکتی و قراردادی و پیمانی گلایه داشتند.
شمار دیگری از کارگران پالایشگـاه گاز ایلام نیز با ابراز نارضایتی از اداره کار استان، عنوان کردند: اداره کار پشتیبان کارفرما بوده و برای حل مشکل کارگران پالایشگـاه قدمی بر نداشته اند.

رئیس روابط عمومی پالایشگاه گاز ایلام با بیان اینکه مطالبه‌ی این کارگران پرداخت حق سنوات چند ساله آنهاست افزود: کارگران مذکور در سال‌های گذشته در پیمان‌های مختلف یکساله حضور داشته و آن پیمان‌ها خاتمه یافته است.
ملکی، رئیس روابط عمومی در ادامه افزود: این کارگران برای طلب مطالبه‌ی خود از پیمانکاران باید به مراجع ذی‌صلاح از جمله اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یا مراجع قضایی مراجعه کنند. به عبارتی مقامات مختلف استانی و محلی تلاش می‌کنند با پاس‌کاری کارگران محروم وقت کشی کنند و کارگران را نسبت به  پیگیری مطالباتشان خسته کنند.

گفته می‌شود شمار کارگرانی که در این تجمع اعتراضی شرکت داشتند به بیش از ۵۰۰ نفر می رسد.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment