ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > تجمع و اعتصاب کارگران معادن زغال سنگ البرز مرکزی در جاده تهران – شمال

تجمع و اعتصاب کارگران معادن زغال سنگ البرز مرکزی در جاده تهران – شمال

تجمع معادن البرز

ایران – کارگری

کارگران معادن زغال سنگ البرز مرکزی در جاده تهران – شمال تجمع و اعتصاب کردند

دو‌شنبه۱۷مهرماه۹۶ کارگران معادن زغال سنگ البرز مرکزی دراعتراض به عدم پرداخت دوماه حقوقشان دست از کارکشیده و در حوزه شهر زیرآب شهرستان سواد کوه، دوراهی آزادمهر، جاده تهران –شمال تجمع کردند.

براساس گزارش منتشره، معاون فرماندار شهرستان سوادکوه گفت : حدود 70 نفر از کارگران 2 معدن شرکت زغال سنگ البرز مرکزی از ساعت هفت و 30 دقیقه صبح روز هفدهم به مدت یکساعت در دوراهی آزادمهر در حوزه شهر زیرآب تجمع کردند .

عین الله طالبی تجمع دیروز این کارگران را به دلیل تاخیر پیمانکار در پرداخت حقوق ذکر کرد و افزود : حدود 10معدن فعال شرکت زغال سنگ البرز مرکزی براساس اصل خصوصی سازی به شرکت صنعتی معدنی سامان ، یکی از شرکت های خصوصی واگذار شد .

وی ادامه داد : قرارداد کارگران معادن این شرکت براساس میزان استخراج زغال سنگ از معادن است که بازای فروش زغالسنگ و کسب درآمد صورت می گیرد .

به گفته معاون فرماندار سوادکوه به دلیل استخراج کم زغال سنگ میزان فروش و کسب درآمد پایین آمد که موجب تاخیر در پرداخت حقوق کارگران شد .

وی با اشاره به اینکه جاده سوادکوه به تهران به دلیل این تجمع تنها چند دقیقه مسدود بود، افزود : با ورود بموقع و سریع مسئولان و وعده پیگیری مسائل ، کارگران به تجمع خود خاتمه دادند .

معاون فرماندار سوادکوه مدعی شد : هم اکنون جلسه شورای تامین شهرستان با موضوع تجمع کارگران و بررسی مشکلات آنها در فرمانداری در حال برگزاری است .

وی ادامه داد : همچنین در کمیسیون کارگری با حضور اعضای آن همچون فرمانداری سوادکوه ، اداره صنعت ، شرکت البرز مرکزی و نماینده کارگران این معادن با موضوع بررسی مشکلات آنان برگزار می شود .

اما همه این وعده های در حالی است که شرکت زغال‌سنگ البرز مرکزی در اوج فعالیت بیش از پنج هزار کارگر داشت ولی به‌علت سیاستهای غلط و سودپرستانه  و با گذشت زمان تعداد کارگرانش به کمتر از ۵۰۰نفر کاهش یافت.

شهر زیرآب یکی از چهار شهر شهرستان سواد کوه در استان مازندران ایران است که جاده ارتباطی تهران-شمال و راه‌آهن تهران – شمال از میانش می‌گذرد.

تجمع معادن البرز تجمع معادن البرز تجمع معادن البرز

 به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment