ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > تجمع کارگران شهرداری مریوان و اعتراض کارگران کارخانه چوب کیش، نسبت به مطالبات مزدی

تجمع کارگران شهرداری مریوان و اعتراض کارگران کارخانه چوب کیش، نسبت به مطالبات مزدی

تجمع کارگران
ایران ـ کارگری

تجمع کارگران شهرداری مریوان و اعتراض کارگران کارخانه چوب کیش، نسبت به مطالبات مزدی

تجمع کارگران شهرداری مریوان که صبح روز شنبه ۱۶ تیرماه ۱۳۹۷ مقابل دفتر شهرداری این شهر بر گزار شد، در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات مزدی‌شان بود. به گزارش منتشر شده، صبح روز شنبه نزدیک به ۳۰ نفر از کارگرانِ پاکبان شهرداری مریوان، در اعتراض به دریافت نکردن مطالبات مزدی‌شان، مقابل دفتر شهرداری تجمع اعتراضی برپا کردند.

این کارگران علاوه بر ۲ماه دستمزد پرداخت نشده سال جاری، بخشی از معوقات مزدیِ‌شان مربوز به سال‌های ۱۳۹۵ و ۱۳۹۶ نیز پرداخت نشده است. شهرداری، کمبود بودجه و مطالبات وصول نشده را علت تاخیر در پرداخت دستمزد این کارگران عنوان کرده است.

گفتنی است که شهرداری مریوان حدود ۴۰ میلیارد بدهی دارد که از این مبلع، تقریبا ۱۸ میلیارد تومان آن به دستمزدِهای پرداخت نشده کارگران و پرسنل شهرداری مربوط می‌شود.

اعتراض کارگران بیکار شده «کیش چوب» نسبت به مطالبات خود

به گزارش منتشره در رسانه‌ها، کارگران بیکار شده کیش چوب که از مهر ماه سال ۱۳۹۶ با تصمیم کارفرمای کارخانه بیکار و بلاتکلیف شده‌‌اند، روز شنبه ۱۶ تیرماه ۱۳۹۷ با طرح شکایتی در اداره کار و خدمات اشتغال منطقه آزاد کیش، نسبت به عدم رسیدگی به مطالبات صنفی خود اعتراض کرده و طرح شکایتی را ارائه دادند.

این کارگران که تعداد آنها ۷۰ تن بیان شده است، همگی بین ۱۰ تا ۱۲ سال سابقه کار دارند. آنها می‌گویند که از مهر ماه سال ۱۳۹۶ به مدت ۱۰ روز به مرخصی اجباری فرستاده شده‌اند و تا هم‌اکنون که بیش از ۱۰ ماه‌ از این اتفاق می‌گذرد، همچنان فعالیت تولیدی کارخانه کیش چوب متوقف مانده و این کارگران همچنان سرگردان و بلاتکلیف هستند.

خواست کارگران، بازگشت به کار و پرداخت مطالبات معوقه مزدی و سنواتی‌شان است. آنطور که سرپرست اداره کار و خدمات اشتغال کیش مدعی است، صنایع چوبی کیش چوب یکی از بزرگترین واحدهای تولیدی در خاورمیانه محسوب می‌شود.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment