ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > تجمع اعتراضی کارگران شرکت حمل و نقل خلیج فارس مقابل ساختمان بورس

تجمع اعتراضی کارگران شرکت حمل و نقل خلیج فارس مقابل ساختمان بورس

تجمع کارگران
ایران ـ کارگری

تجمع اعتراضی کارگران شرکت حمل و نقل خلیج فارس مقابل ساختمان بورس

ادامه تجمع اعتراضی کارگران شرکت حمل و نقل خلیج فارس نسبت به خصوصی سازی،نداشتن امنیت شغلی وعدم پرداخت مطالبات این بار مقابل ساختمان بورس و اوراق بهادار

بنا به خبر دریافتی، جمعی از کارگران شرکت حمل و نقل خلیج فارس، روز سه‌شنبه ۲۶دیماه در ادامه اعتراضاتشان نسبت به خصوصی سازی، نداشتن امنیت شغلی و عدم پرداخت مطالبات، مقابل ساختمان بورس و اوراق بهادار واقع در میدان ونک تهران، دست به تجمع زدند.

براساس این خبر، این کارگران که صبح روز سه‌شنبه از محل کار خود در منطقه اسلامشهر به تهران آمده بودند، گفتند: بابت مطالباتمان در یکسال گذشته بار‌ها مقابل نهاد‌های مختلف دولتی در  تهران و شهرستان تجمع کرده‌ایم که آخرین تجمع در روز ۱۸دیماه در میدان نماز شهر اسلامشهر برپا شد.

معترضین بابیان اینکه مشکلاتشان از زمان خصوصی‌سازی شرکت حمل ونقل خلیج فارس و تغییر مدیریت آغاز شده است، در ادامه گفتند: از سازمان بورس درخواست داریم نماد معاملاتی شرکت حمل و نقل خلیج فارس را برای تقاضای فروش بازگشایی کند.

این کارگران می‌گویند، در حال حاضر حدود یک هفته است که علی‌رغم گزارش شش ماهه مالی شرکت حمل و نقل خلیج فارس به بورس، هنوز نماد معاملاتی این شرکت برای تقاضای فروش بازگشایی نشده است؛ ما هم به همین دلیل  مقابل ساختمان بورس جمع شده‌ایم.

طبق اظهارات آنها، از اردیبهشت سال ۹۵ که مدیریت شرکت حمل و نقل بین‌المللی خلیج فارس به بخش خصوصی واگذار شد، پرداخت مطالبات مزدی و بیمه‌ای آنها برهم خورده است.

به گفته آنها، پیش از این، شرکت حمل و نقل خیلج فارس تحت مدیریت مجموعه‌های وابسته به وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار داشت و بعد از اینکه وزارت بازرگانی سابق، سهام خود را به بخش خصوصی واگذار کرد، مدیریت جدید با افول ثبت سفارش مواجه شد و در نتیجه مشکل پرداخت مطالبات کارکنان شروع شد.

این کارگران طی ماه‌های گذشته مقابل وزارت اقتصاد و دارایی(۴دی۹۶)، ساختمان شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران(۱۹آذر۹۶)، یکی از دفاتر اصلی شرکت(۱۴آذر۹۶)، مقابل وزارت کار(۱آبان۹۶)، مقابل سازمان خصوصی‌سازی (۵شهریور۹۶)و…تجمع کرده اند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment