ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > تجمع اعتراضی کارگران روغن نباتی نرگس شیراز بخاطر مطالبات مزدی

تجمع اعتراضی کارگران روغن نباتی نرگس شیراز بخاطر مطالبات مزدی

کارخانه روغن نباتی نرگس شیراز

ایران – کارگری

تجمع اعتراضی کارگران روغن نباتی نرگس شیراز بخاطر مطالبات مزدی

مشاهده فیلم

بنابر گزارش خبرگزاریها، صبح امروز تعدادی از کارگران کارخانه روغن نباتی نرگس شیراز در اعتراض به معوقات مزدی خود مقابل این واحد صنعتی تجمع کردند.

بنابر همین گزارشات کارگران کارخانه روغن‌نباتی نرگس شیراز که بالغ بر ۲۷۰ نفر می‌باشند  بین سه تا شش ماه مزد معوقه طلبکارند.

ایرج رضایی از مسئولان اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس در خصوص این اعتراض صنفی گفت: به زودی بخشی از طلب این کارگران پرداخت خواهد شد.

وی  با بیان اینکه با پیگیری اداره کار قرار است مطالبات مزدی کارگران نرگس شیراز پرداخت شود، افزود: این کارگران که به صورت رسمی، قراردادی و پیمانکاری در کارخانه نرگس شیراز مشغول کارند، بابت طلب مزدی خود صبح امروز مقابل در ورودی کارخانه تجمع کرده بودند.

به گفته رضایی : این تجمع ساعتی بعد از طریق مذاکره مسئولان اداره کار با کارگران معترض خاتمه یافت و در حال حاضر کارگران به محل کارشان بازگشته‌اند.

او همچنین اظهار داشت ، مشکلات کارگران نرگس شیراز هفته گذشته در کمیسیون کارگری مطرح شد و امروز نیز بعد از اطلاع از موضوع اعتراض کارگران این کارخانه، سریعا رئیس اداره کار شهرستان به همراه بازرسین کار در محل اعتراض کارگران در کارخانه نرگس شیراز حاضر شدند و هم‌اکنون با مدیریت و اعضای شورای اسلامی کارخانه در حال گفتگو و مذاکره هستند.

براساس این اظهارات، مدیریت کارخانه قول داده‌است تا پایان هفته آینده بخشی از مطالبات معوقه کارگران را پرداخت کند.

یادآوری می‌گردد موضوع حقوق‌های معوقه امروز مشکل و معضل عموم کارگران در کارخانجات مختلف کشور  یا کارگاههای تولیدی است که دامنه آن پرستاران بیمارستانها و . . . را نیز در بر می‌گیرد.

عموم کارگران و کارمندانی که دست به گریبان مشکل حقوق معوقه هستند در وضعیت معیشتی فاجعه‌آمیزی بسر می‌برند بویژه اینکه در کنار ماهها حقوق دریافت نشده، بیمه‌های درمانی آنها هم تأمین نشده است و کارگر زحمتکشی که حقوق ناچیز خود را ماهها است دریافت نکرده است درصورت مواجه شدن با بیماری چه خودش چه همسر و فرزندانش، امکان استفاده از بیمه های خدمات اجتماعی را هم ندارد.

به همین دلیل تجمعات اعتراضی آنها روزانه برگزار می‌گردد و عمومأ نیز جوابی دریافت نمی‌کنند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment