ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > ادامـه تجمع کارگـران ماشین آلات تراکتورسازی تبریز

ادامـه تجمع کارگـران ماشین آلات تراکتورسازی تبریز

تجمع کارگران
ایران ـ کارگری

ادامه تجمع کارگران ماشین آلات تراکتورسازی تبریز

روز چهار‌شنبه ۲۰ دی ماه، کارگران شرکت ماشین آلات صنعتی تراکتورسازی تبریز، بیست وهفتمین روز تجمع اعتراضی خود را ادامه دادند. معاون روابط کار اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان آذربایجان شرقی می گوید: «به دنبال آن هستیم که خریدار جدید اهلیت لازم را برای واگذاری داشته باشد تا کارگران، به مطالبات به حق خود برسند. »

روز چهار‌شنبه ۲۰ دی ماه؛ بیش از ۱۲۰ نفر از کارگران و کارکنان شرکت ماشین آلات صنعتی تراکتورسازی تبریز؛ بیست وهفتمین روز تجمع اعتراضی خود را ادامه دادند.

کارگران معترض کارخانه ماشین آلات صنعتی تراکتورسازی تبریز می‌گویند: از ۲۳ آذر ماه به دلیل پلمب کارخانه و تبعا نگرانی از آینده شغلی‌مان تاکنون هر روز تجمع کرده‌ایم.
به گفته کارگران ماشین آلات صنعتی تراکتورسازی تبریز، از زمان اعلام ورشکستگی این واحد صنعتی در حدود ۱۰ ماه قبل، بابت معوقات حقوقی طلبکاریم. در عین حال مطالبات دیگری همانند حق بیمه، سختی کار و.. داریم.
این کارگران گفتند: جدا از مشخص شدن وضعیت پرداخت مطالبات معوقه، به دنبال تامین امنیت شغلی خود هستیم.
آنها می‌گویند در حال حاضر مسئولیت نگهداری از این واحد صنعتی برعهده اداره تسویه و امور ورشکستگی دادگستری شهرستان تبریز است و در راستای واگذاری این واحد صنعتی، اداره تسویه امروز چهارشنبه برای تک تک آن‌ها ضرب العجل دو روزه مشخص کرده وگفته کارگرانی که تا پایان وقت اداری فردا پنجشنبه وکالت نامه را امضاء نکنند برای دریافت مقرری بیمه بیکاری به اداره کار معرفی می‌شوند.
کارگران گفتند مفاد این وکالت‌نامه در ارتباط با وضعیت مطالبات صنفی آنهاست و از آنجا که متن این وکالت نامه تضمین کننده خواسته‌های آن‌ها نیست آن‌ها حاضر به امضا آن نیستند.
کارگران معترض همچنین می گویند: اگر در جریان این واگذاری به منافع کارگر توجه شود دیگر دلیلی برای ادامه یافتن اعتراض‌های صنفی وجود ندارد. با این وجود تا این لحظه از جانب مسئولان استانی، پاسخ مشخصی به این خواسته‌ها داده نشده است.
معاون روابط کار اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان آذربایجان شرقی حسین فتحی، با اشاره به بلاتکلیفی کارگران ماشین‌آلات صنعتی تراکتورسازی تبریز بعد از جریان پلمپ این کارخانه گفت: «در حال حاضر شرایط کارگران برای دو شرکت متقاضی خرید ماشین آلات تبریز تشریح شده است.»
فتحی با بیان اینکه یکی از متقاضیان خرید ماشین آلات ،شرکت تراکتور سازی است وآن دیگری شرکت سرمایه گذاری رازی است که اخیرا متقاضی خرید  است ، افزود: «با توجه به اینکه قیمت پیشنهادی شرکت سرمایه گذاری رازی بیشتر از تراکتور سازی است، به سرمایه گذاری رازی سه روز مهلت داده شده شرایط مندرج در آگهی را بپذیرید. در غیر اینصورت، این کارخانه  به تراکتور سازی واگذار می‌شود.»
فتحی در ادامه در پاسخ به ضرب العجل دوروزه اداره تسویه وامور ورشکستگی تبریز برای امضاء وکالت نامه واگذاری به کارگران  گفت: «اینکه گفته شده کارگران تا فردا فرصت امضاء وکالت نامه را دارند در  غیر اینصورت برای دریافت مقرری بیمه بیکاری به اداره کار معرفی می‌شوند ، موضوعی  است که تا هم اکنون نیز مطرح نشده ،بنابر این کارگران آن را جدی نگیرند. »
فتحی در ادامه درخصوص سهم غرمایی کارگران ماشین آلات صنعتی در جریان این واگذاری گفت: «تا مادامی که مالک جدید کارخانه مشخص نشده، هیچ گونه سهم غرمایی برای کارگران نمی‌شود در نظر گرفت.»

 به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment