ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > ۷ ماه کار بدون حقوق! و تجمع کارگران بلبرینگ سازی تبریز مقابل استانداری

۷ ماه کار بدون حقوق! و تجمع کارگران بلبرینگ سازی تبریز مقابل استانداری

بلبرینگ ساز تبریز

ایران – اعتراضات کارگری

۷ ماه کار بدون حقوق! و تجمع کارگران بلبرینگ سازی تبریز مقابل استانداری

‌شنبه ۲۲ مهرماه ۹۶ کارگران کارخانه بلبرینگ سازی تبریز در اعتراض به عدم پرداخت ۷ ماه حقوق مقابل ساختمان استانداری آذربایجان شرقی تجمع کردند.

در کارخانه بلبرینگ‌سازی تبریز حدود ۲۲۰ نفر کارگر رسمی و قراردادی مشغول بکارند که ۷۵درصد از دستمزد اسفندماه سال گذشته و دستمزد کامل شش ماه نخست سالجاری را از کارفرما طلبکارند.

یادآوری می شود که کارگران کارخانه بلبرینـگ سازی تبریز دور جدید اعتراضشان را با اعتصاب از روز یازدهم ماه جاری ، آغازکردند و در ادامه حوالی ظهر روز شنبه (۲۲  مهر ماه) شماری از کارگران کارخانه «بلبرینـگ سازی تبریز» در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات مزدی خود در مقابل ساختمان استانداری آذربایجان شرقی تجمع کردند.
بنا به گفته منابع خبری در کارخانه «بلبرینـگ سازی تبریز» علت برپایی این اعتراض صنفی را حدودا ۷ ماه معوقات مزدی اعلام کرده‌اند.
به نقل از کارگرانی که در این اجتماعی صنفی شرکت دارند، گفته می‌شود، کارخانه بلبرینگ سازی تبریز از زمان خصوصی‌سازی با مشکل کمبود نقدینگی مواجه شده است.
کارگران بلبرینگ سازی یادآور می‌شوند که پیش از این نیز به دلیل بی‌ توجهی‌ مدیریت این واحد صنعتی، بابت معوقات مزدی خود اقدامات اعتراضی مشابهی را انجام داده بودند.
سیداحد حسینی (مدیرکل تعاون کارورفاه اجتماعی استان آذربایجان شرقی) در گفتگو با خبرنگاران ؛ صحت این تجمع صنفی را تایید کرده است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment