ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > تجمع کارگران بازنشسته کارخانه کیان تایر در اعتراض به عدم پرداخت سنوات

تجمع کارگران بازنشسته کارخانه کیان تایر در اعتراض به عدم پرداخت سنوات

بازنشستگان کیان تایر
ایران – کارگری

تجمع کارگران بازنشسته کارخانه کیان تایر در اعتراض به عدم پرداخت سنوات

ساعت ۹ صبح امروز سه شنبه ۲۱ فروردین ماه،‌ حدود ۳۰۰ نفر از کارگران بازنشسته کارخانه کیان تایر مقابل کارخانه تجمع اعتراضی برگزار کردند. این بازنشستگان همچنان نسبت به پرداخت نشدن سنوات ایام خدمت به قرار ماهی ۵۰۰ هزار تومان معترض هستند.

یکی از بازنشستگان حاضر در این تجمع می‌گوید: طبق توافقی که میان نمایندگان بازنشستگان، مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت و هیات حمایت از صنایع به عنوان کارفرمای کیان تایر انجام شده، قرار بود طی دو سال مبلغ ۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان به ۴۰۰ بازنشسته کارخانه کیان تایر برای پرداخت مطالبات آنها درنظر گرفته شود.

اما با این حال به گفته این معترضان، مسئولان کارخانه خلف وعده کرده‌اند و تنها در انتهای سال گذشته پس از مدت‌ها، مبلغ ۳ میلیون تومان به هر بازنشسته پرداخت کرده‌اند.

کارگران بازنشسته کیان تایر سال گذشته نیز به دفعات، به امید اینکه تغییری جدی در وضعیت پرداخت مطالبات آنها صورت پذیرد مقابل وزارت صنعت، معدن و تجارت و کارخانه تجمع اعتراضی برگزار کرده بودند.

معترضان می‌افزایند: «تا پیش از آخرین واریز پول به حساب بازنشستگان در ماه اسفند ۱۳۹۶، هفت ماه بود که ریالی به حساب‌های ما واریز نشده بود که همین موضوع برای ما مشکلات معیشتی ایجاد کرده بود.»

طبق گفته‌های معترضان هر کدام از آن‌ها بابت سنوات بازنشستگی بین ۸۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان از کارخانه کیان تایر طلبکار هستند و قاعدتا حتی با پرداخت‌‌ همان ۵۰۰ هزار تومان آزاد در ماه هم روند تسویه ‌حساب آن‌ها بیش از یک دهه طول می‌کشد.

یادآوری می‌شود که شنبه ۲۶ اسفند ماه ۱۳۹۶، در پاسخ به فراخوان قبلی در اعتراض به عدم پرداخت سنوات‌ خود، بازنشستگان کیان تایر در تهران مقابل در این کارخانه در چهاردانگه جاده ساوه تجمع اعتراضی برگزار کرده بودند.
بازنشستگان معترض بنری به همراه داشتند که روی آن علاوه بر خواسته‌هایشان نوشته بودند که تا رسیدن به این خواسته‌ها دست از پیگری برنخواهند داشت.

بیشتر بخوانید: تجمع اعتراضی بازنشستگان کیان تایر در تهران

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment