تجمع کارگران ایران سوییچ در اعتراض به عدم پرداخت ۷ماه دستمزد و حق بیمه در مقابل کارخانه - ایران کارگر
ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > تجمع کارگران ایران سوییچ در اعتراض به عدم پرداخت ۷ماه دستمزد و حق بیمه در مقابل کارخانه

تجمع کارگران ایران سوییچ در اعتراض به عدم پرداخت ۷ماه دستمزد و حق بیمه در مقابل کارخانه

تجمع کارگران
ایران – کارگری

تجمع کارگران ایران سوییچ در اعتراض پرداخت نشدن ۷ ماه دستمزد و حق بیمه در مقابل کارخانه

براساس گزارشات رسیده، تجمع کارگران ایران سوییچ ، تولیدکننده خازن و سکسیوز، در اعتراض به عدم پرداخت هفت ماه از مطالبات مزدی خود و همچنین عدم واریزی هشت ماه از حق بیمه‌شان به حساب سازمان تامین اجتماعی مقابل این کارخانه برگزار شد.

تجمع کارگران کارخانه ایران سوییچ روزهای دوشنبه و سه‌شنبه این هفته ۷ و ۸ مردادماه ۱۳۹۷، مقابل کارخانه برگزار شد. هدف آنها از برگزاری این تجمع اعتراضی، تعیین تکلیف وضعیت پرداخت حق بیمه و معوقات‌شان از سوی مدیریت کارخانه است.

یادآوری می‌شود که کارخانه ایران سوییچ ۳۶ نفر کارگر دارد که ۱۴ نفر از آنها در خط تولید کار می‌کنند. اما هم‌اکنون خطوط تولید کارخانه تنها با ۱۵ درصد ظرفیت کار می‌کند.

کم شدن حجم تولید در کارخانه ایران سوییچ

در ادامه وضعیت بحرانی حاکم بر کارخانه ایران سوییچ، رئیس محور غرب و شمال غرب کانون شوراهای اسلامی کار، علت ایجاد چنین وضعیتی برای کارگران را کاهش حجم تولید این کارخانه دانسته است.

شایان ذکر است که اعتراض کارگران کارخانه ایران سوییچ، عضو هیات مدیره کانون شوراهای اسلامی کار استان تهران را وادار کرده است تا از مدیرعامل کارخانه بخواهد که حتما در اداره کار حاضر شود و به وضعیت کارگران رسیدگی نماید.

از سوی دیگر مدیرعامل کارخانه ایران سوییچ، علی مرادیان نیز درباره مشکلات کارخانه و مطالبات کارگران، ضمن تایید مطالبات این کارگران معترض کارخانه، بالارفتن نرخ ارز را عامل بوجود آمدن مشکلاتی در تولید عنوان کرده است.

کارگران زحمتکش کارخانه ایران سوییچ ۷ ماه است که دستمزد خود را دریافت نکرده‌اند و هر بار که اقدام به تجمع اعتراضی می‌کنند، فقط با وعده وعید به آنان پاسخ داده می‌شود و پرداخت مطالبات آنها عقب می‌افتد. این موضوع خانواده‌های این کارگران را با مشکلات معیشتی فراوانی روبرو کرده است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment