ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > تجمع پرسنل بیمارستان خمینی کرج در اعتراض به عدم تسویه مطالبات مزدی‌شان

تجمع پرسنل بیمارستان خمینی کرج در اعتراض به عدم تسویه مطالبات مزدی‌شان

تجمع پرسنل بیمارستان
ایران – کارگری

تجمع پرسنل بیمارستان خمینی کرج در اعتراض به عدم تسویه مطالبات مزدی‌شان

براساس گزارشات رسیده، صبح امروز سه‌شنبه ۳۰ مردادماه ۱۳۹۷، در تجمع پرسنل بیمارستان خمینی کرج مقابل سازمان همیاری شهرداری‌های استان البرز، بیش از ۲۰۰ نفر از کارکنان بیمارستان فوق تخصصی خمینی کرج نسبت به وضعیت بلاتکلیف این بیمارستان و عدم تسویه مطالبات مزدی‌شان، اعتراض کردند.

در رابطه با این تجمع اعتراضی، قاسم طاهری نایب رییس شورای کار این بیمارستان فوق تخصصی، گفت: «جمعیتی بالغ بر ۲۰۰ نفر از کارکنان بیمارستان ـ که تعداد آنها مرتبا در حال افزایش است ـ در مقابل سازمان همیاری شهرداری‌های استان البرز از صبح امروز تجمع کرده‌اند. این در حالی است که در سازمان همیاری بسته است.»

او افزود: «این بیمارستان نزدیک به ۵۰۰ نفر پرسنل دارد که دارای مطالبات مزدی متفاوتی هستند. مطالبات مزدی آنها بین ۵ الی ۱۰ ماه است.»

طاهری در ادامه تصریح کرد: «این بیمارستان مدتی است که به دلیل وضعیت نابسامانی که داشته، به مزایده گذاشته شده است. اما این مزایده -که شباهتی هم به یک مزایده واقعی نداشت- موجب بلاتکلیفی بیشتر پرسنل بیمارستان شده است. اکنون اعلام شده که در شهریورماه، قصد تشکیل هیئت امنایی برای رسیدگی و مدیریت امور بیمارستان دارند.»

وی گفت: «به نظر می‌رسد قصد اصلی از مزایده، ایجاد تمهیداتی برای اعلام ورشکستگی بیمارستان بوده است. اکنون بیمارستان به‌رغم دارا بودن تجهیزات، به‌شکل نیمه‌کاره، فعالیت می‌کند.»

او در رابطه با اصلی‌ترین مطالبات کارکنان بیمارستان گفت: «بیمارستان قوام یابد؛ حق و حقوق کارکنان بیمارستان به‌طور کامل پرداخت شود و یک یا دو نفر از اعضای شورای اسلامی کار کارکنان بیمارستان در هیئت امنایی که قرار است تشکیل شود، در قالب نماینده کارکنان بیمارستان حضور داشته باشند.»

محمدجواد کولیوند (نماینده کرج، اشتهارد و فردیس و رییس کمیسیون شورا و امور داخلی کشور در مجلس) در همین رابطه گفت: «مالکان این بیمارستان، بنیاد شهید، سازمان همیاری شهرداری‌های استان البرز و دستگاه حاکمیتی (استانداری) هستند. از همین روی، در حوزه مدیریتی آن مشکلاتی وجود دارد.»

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment