ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > دوازدهمین روز تجمع و اعتصاب کارگران فولاد اهواز همراه با خانواده‌هایشان + کلیپ

دوازدهمین روز تجمع و اعتصاب کارگران فولاد اهواز همراه با خانواده‌هایشان + کلیپ

ایران – کارگری

دوازدهمین روز تجمع و اعتصاب کارگران فولاد اهواز همراه با خانواده‌هایشان + کلیپ

براساس گزارشات رسیده، صبح روز یکشنبه ۱۳ اسفند ماه،  کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز ، به دنبال ادامه بازداشت ۹ نفر از کارگران معترض این مجتمع بزرگ صنعتی در شب پنج شنبه گذشته، مصمم‌تر از روزهای گذشته دست به تجمع اعتراضی در مقابل استانداری خوزستان زدند.

به طور همزمان جمعهای دیگری از کارگران نیز همراه با خانواده های کارگران بازداشتی و محمد علی جداری فروغی وکیل پایه یک دادگستری که با خواست خانواده‌های کارگران بازداشتی وکالت آنان را بر عهده گرفته است با حضور در شعبه ۱۲ بازپرسی دادگاه انقلاب پیگیر آزادی آنان شدند اما با اعلام اینکه قضات بدلیل شرکت در یک همایش در محل دادگاه حضور ندارند این پیگیریها به صبح روز بعد موکول شد.

در ادامه این گزارش آمده که در تجمع روز یکشنبه کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز ، خانواده‌های کارگران بازداشتی و تعدادی از زنان شاغل در شرکت نیز حضور داشتند و تا پایان تجمع بطور کوبنده‌ای با سر دادن شعارهایی خواهان آزادی همکاران بازداشتی خود و رسیدگی به خواستهایی شدند که از ۱۲ روز پیش برای دستیابی به آنها دست به اعتصاب زده اند.

این تجمع پرشور کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز در شرایطی برگزار شد که رئیس دادگستری استان خوزستان در حمایتی آشکار وبی پرده از کارفرما، از بازداشت ۹ کارگر این مجتمع بزرگ صنعتی با عنوان شرکت در تجمع غیر قانونی اسم برده و ۱۲ روز اعتصاب و تجمع کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز را غیر قانونی اعلام کرده است.

برخورد گستاخانه و بیشرمانه رئیس دادگستری استان خوزستان در حالی است که کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز حقوق ماههای دی و بهمن خود را دریافت نکرده‌اند و کارفرما از تعیین تکلیف چگونگی پرداخت حقوق اسفند ماه و عیدی و پاداش کارگران طفره میرود و در روزهای اول اعتصاب آنان اعلام داشته بود من ریالی ندارم به شما بدهم.

کارگران شعار می‌دادند:
عزا عزاست امروز، گروه ملی بیچاره، صاحب عزاست امروز
مشکل ما حل نشه اهواز قیامت میشه

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment