ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > تجمع و اعتراض کارگران معدن کرومیک اسفندقه کرمان

تجمع و اعتراض کارگران معدن کرومیک اسفندقه کرمان

تجمع و اعتراض معدن اسفندقه

ایران – کارگری

تجمع اعتراضی کارگران معدن کرومیک اسفندقه کرمان

صبح روز یکشنبه ۲ مهر ماه، شماری از کارگران معدن کرومیک اسفندقه در اعتراض به بیکار شدن سه نفر از همکاران خود و پرداخت نشدن بخشی از مطالبات مزد‌ی‌شان مقابل ساختمان استانداری و اداره کل کار استان کرمان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این کارگران که به واسطه شرکت پیمانکاری مکانیزاسیون «جلگه» به کار استخراج  کرومیک در منطقه معدنی اسفندقه کرمان مشغول هستند، صبح یکشنبه با تجمع در مقابل ساختمان استانداری و اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان کرمان خواستار پرداخت مطالبات صنفی خود شدند.

بنابه گزارشات رسیده؛ علاوه بر تعویق حدود دو ماه دستمزد حدود ۴۰ کارگر این واحد معدنی؛ این کارگران به عدم اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل نیز معترض هستند.
در ادامه این گزارش آمده است، بخش دیگری از خواسته‌های این کارگران؛ بازگشت به کار سه نفر از کارگرانی است که از روز شنبه ۱ مهر ماه از ورود به محل کارشان منع شده‌اند.

به گفته کارگران این سه نفر به عنوان نماینده صنفی از سوی کارگران بخش پیمانکاری معدن اسفندقه انتخاب شده‌اند.

کارگران افزودند: خواسته ما برگرداندن همکارانمان به کار سابقشان است ضمن اینکه باید مطالبات مزدی‌مان که هم‌اکنون به صورت حداقلی پرداخت می‌شود؛ به‌روز شود.

کارفرمای شرکت پیمانکاری مکانیزاسیون جلگه با تایید اجتماع صنفی کارگران این واحد معدنی درباره وضعیت این سه کارگر گفت: این سه کارگر با اتمام قرارداد کار بیکار شده‌اند، قرارداد این سه کارگر تا پایان شهریور ماه سال جاری بود.
او درباره علت تمدید نشدن قرارداد این کارگران افزود: به این دلیل قصد تمدید قرارداد کارگران موردنظر را نداریم که آنها مرتبا در مجموعه معدن اغتشاش و بی‌نظمی ایجاد می‌کنند.
مصطفی اسماعیل‌زاده کارفرمای شرکت پیمانکاری مکانیزاسیون جلگه درباره مطالبات معوقه کارگران زیرمجموعه خود گفت: در حال حاضر ۴۰ کارگر در این واحد به صورت پیمانکاری تحت مسئولیت شرکت جلگه مشغول کارند که دو ماه مطالبات معوقه طلبکارند.

کارفرمای شرکت پیمانکاری می گوید؛ آنچه باعث به تاخیر افتادن دستمزد کارگران شده؛ پرداخت نشدن به موقع صورت وضعیت‌های مالی ازسوی شرکت اصلی است اما نه او و نه هیچیک از مسئولین و مقامات استانی یا کشوری نمی‌گویند که چگونه است در پرداخت حقوق‌های نجومی و چندصد میلیونی فرمانده‌هان سپاه، نمایندگان مجلس، مقامات مختلف دولتی و آقازاده‌ها و فامیل‌های ریز و درشت مقامات هیچگاه هیچ تأخیری نیست و تمام کمبودهای منابع مالی و عدم پرداخت حقوق فقط شامل کارگران زحمتکش و سایر اقشار کم‌درآمد می‌شود که دچار مشکلات جدی معیشتی هستند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment