ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > تجمع و اعتراض کارگران حمل و نقل خلیج فارس به وضعیت نامعلوم مطالبات مالی

تجمع و اعتراض کارگران حمل و نقل خلیج فارس به وضعیت نامعلوم مطالبات مالی

تجمع کارگران خلیج فارس
ایران – کارگری

تجمع و اعتراض کارگران حمل و نقل خلیج فارس به وضعیت نامعلوم مطالبات مالی

صبح روز چهارشنبه ۱۶ اسفند ماه، بیش از ۵۰۰ کارگر شرکت حمل و نقل بین‌المللی خلیج فارس در شهرستان اسلامشهر در واکنش به وضعیت نامعلوم مطالبات مزدی خود مقابل ساختمان مرکزی این واحد تجمع اعتراضی برگزار کردند.

کارگران شرکت حمل و نقل بین‌المللی خلیج فارس در گفتگو با خبرگزاری ها گفتند: صبح روز چهارشنبه ۱۶ اسفند ماه  بیش از ۵۰۰ نفر از همکاران ما در محوطه این واحد حمل ونقل جاده‌ای مقابل ساختمان مرکزی تجمع صنفی برپا کردند.
کارگران در رابطه با علت تجمع خود گفتند: دست‌کم دوماه است مزد پرداخت نشده به همراه عیدی و پاداش پایان سال طلبکاریم و تا این لحظه با وجود برپایی چند نوبت اجتماع صنفی و مراجعه به مسئولان مربوطه، تغییری در شرایط ما ایجاد نشده است.

به گفته کارگران شرکت حمل و نقل بین‌المللی خلیج فارس، کارفرما در تجمعات پیشین نیز وعده داده بود بخشی از طلب مزدی آنها را پرداخت خواهد کرد اما ظاهرا این وعده عملی نشد به همین دلیل آنها دوباره اعتراض صنفی خود را از سرگرفته‌اند.
کارگران شرکت حمل و نقل بین‌المللی خلیج فارس با یادآوری اینکه دستمزد مربوط به ماه‌های بهمن و اسفند آنها به تاخیر افتاده است، اضافه کردند: در عین حال همکاران شهرستانی ما که تعداشان به حدود ۸۰۰ نفر می رسد، مطالبات مزدی ۵ تا ۸ ماهه دارند.

بر اساس اظهارات کارگرانی که در اجتماع صنفی روز چهارشنبه شرکت کردند، گفته می‌شود یکی دیگر از نگرانی کارگران این است که در صورت ادامه مشکلات مالی این شرکت و با توجه به اینکه به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم، کارفرما علاوه بر مشکل پرداخت دستمزد، در پرداخت عیدی کارگران نیز دچار مشکل خواهد بود.

یادآوری می‌شود که جمعی از کارگران شرکت حمل و نقل خلیج فارس، روز سه‌شنبه ۲۶دی ماه نیز در ادامه اعتراضاتشان نسبت به خصوصی سازی، نداشتن امنیت شغلی و عدم پرداخت مطالبات، مقابل ساختمان بورس و اوراق بهادار واقع در میدان ونک تهران، دست به تجمع زده بودند.
این کارگران که صبح روز سه‌شنبه از محل کار خود در منطقه اسلامشهر به تهران آمده بودند، گفتند: بابت مطالباتمان در یکسال گذشته بار‌ها مقابل نهاد‌های مختلف دولتی در تهران و شهرستان تجمع کرده‌ایم اما کماکان هیچ اقدامی برای پرداخت مطالبات ما صورت نگرفته است.

بیشتر بخوانید: تجمع اعتراضی کارگران شرکت حمل و نقل خلیج فارس مقابل ساختمان بورس

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment