ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > تجمع و اعتراض رانندگان تاکسی بیسیمی تهران + عکس

تجمع و اعتراض رانندگان تاکسی بیسیمی تهران + عکس

تجمع رانندگان ۱

ایران – کارگران

تجمع و اعتراض رانندگان تاکسی بیسیمی تهران مقابل سازمان تاکسیرانی

تهران – تاکسی داران بیسیم تهرانی مقابل سازمان تاکسیرانی تجمع اعتراضی برگزار کردند.

ده‌ها تن از تاکسی‌داران بیسیم تهران روز شنبه ۱۱ شهریور ماه ۹۶  با تجمع در مقابل سازمان تاکسیرانی در اعتراض به عدم رسیدگی به شکایت ‌شان خواستار خروج از تاکسی بیسیم تهران شدند.

این رانندگان معترض با اشاره به بروز برخی تخلفات در حوزه مدیریت شرکت تاکسی بی سیم تهران، خواستار اقدام سازمان تاکسیرانی و نهادهای مسئول به وضعیت خود برای پیگیری و تامین مطالبات و حقوق معوقه خود شدند.

بنابه گزارش یک منبع مطلع یکی از رانندگان تاکسی بیسیم تهران گفت: این تاکسیداران به منظور اعلام اعتراض خود از شرکت تاکسی بی سیم تهران دراین محل جمع شده اند، چرا که براساس رای دیوان عدالت اداری اخذ مبلغ ثابت به عنوان کمیسیون از سوی این شرکت تخلف است.

این راننده افزود: شرکت تاکسی بی سیم تهران ماهانه بیش از ۲۰۰  هزار تومان از رانندگان دریافت می کند و در صورت عدم پرداخت این مبلغ، کارنامه و برچسب کاری تاکسی ها صادر نمی شود.

او در ادامه گفت: این محرومیت تبعات منفی زیادی برای رانندگان تاکسی از جمله موضوع بیمه دارد.

وی ادامه داد: شرکت بیسیم از رانندگان درخواست پرداخت پول اضافی و تغییر مداوم لباس های فرم را به صورت مکرر دارد که این اقدام خود تخلف محسوب می شود.

تجمع رانندگان

یادآوری میشود روز شنبه۱۱شهریور ماه۱۳۹۶ مدیران آژانس‌های تاکسی تلفنی در اعتراض به تاکسی های اینترنتی «اسنپ» و «تب‌سی»مقابل ساختمان استانداری در شیراز تجمع اعتراضی برگزار کردند.

در همین راستا هفته پیش نیز عده‌ای از رانندگان تاکسی‌های شهری در چهارراه پارامونت در اعتراض به این روند تجمع کرده بودند.

یکی از مسئولان آژانس‌های تاکسی‌تلفنی شیراز گفت: تاکسی‌های تلفنی از امنیت و اعتماد و آرامش و آسایش برخوردار هستند، اما تاکسی‌های اینترنتی با ناامنی و سوءاستفاده از اطلاعات مشتریان سعی در ایجاد کارشکنی در کار این آژانس‌ها دارند.

همچنین یکی از خانم‌های حاضر در این تجمع که خود مسئول آژانس ویژه بانوان در شیراز بود، اظهار داشت: به‌کارگیری رانندگان فاقد صلاحیت، بدون تخصص و غیربومی در تاکسی‌های اینترنتی باعث خدشه‌دار کردن اعتماد 50ساله مردم به رانندگان تاکسی‌های تلفنی شده است.

روی بنر معترضین نوشته شده است:

«پولشویی+رانت= تاکسی اینترنتی»

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment