ایران کارگر > اخبار > اخبار اقتصادی > تجمع مالباختگان خشمگین مؤسسه افضل توس مقابل بانک آینده مشهد و صف کشیدن نیروی انتظامی در جلوی بانک+کلیپ

تجمع مالباختگان خشمگین مؤسسه افضل توس مقابل بانک آینده مشهد و صف کشیدن نیروی انتظامی در جلوی بانک+کلیپ

تجمع مالباختگان مشهد

ایران – مالباختگان

تجمع مالباختگان خشمگین مؤسسه افضل توس مقابل بانک آینده مشهد و صف کشیدن نیروی انتظامی در جلوی بانک 

در این تجمع مالباختگان خشمگین با دادن شعار هایی مردم را به یاری و کمک می طلبند

یاد آوری می‌شود مؤسسه اعتباری “افضل توس”؛ توسط چندتن از مدیران سابق بنیاد شهید و چندتن از مقامات سپاه افتتاح شده و باوجودی که هیچگونه مجوز رسمی نداشته و در لیست موسسات مجاز سایت بانک مرکزی نیز قرار نداشته است، تاکنون با نفوذ و رانت خاص، توانسته به فعالیت خود ادامه دهد.

بیش از نیمی از سپرده گذاران موسسه اعتباری افضل توس از خانواده کشته شده گان جنگ هستند و بسیاری از آنها توسط مدیران بنیاد شهید ومدیریت بانک دی( متعلق به بنیاد شهید)، برای سپرده گذاری به این مؤسسه هدایت شده اند. لازم به ذکر است بانک دی نیز بدلیل اختلاس های متعدد در سطح مدیران سابق این بانک و مدیران سابق بنیاد شهید در دولت احمدی نژاد، دچار مشکلات متعدد گشته است. هرچند در حال حاضر تعدادی از شعب این موسسه مالی با هجوم سپرده گذاران برای دریافت وجوه خود دچار مشکل حاد شده اند، اما براساس تجارب موسسات دیگر، بنظر میرسد این وضعیت بزودی گسترده و دامنگیر سایر شعب این موسسه گردد.

لازم به ذکر است که:

از روز ۱۱ تیر با مراجعه سپرده گذاران به این موسسه به آنها اعلام شده که مؤسسه قادر به پرداخت یکجای سپرده های آنان نیست و تنها روزانه ۵۰۰ هزار تومان از مبلغ سپرده قابل عودت میباشد و عودت سپرده با مبالغ بالا به آینده نامعلوم موکول شده است. این امر موجب اعتراض شدید سپرده گذاران شده است.

در کشور ما ایران و به یمن حاکمیت دزد و چپاولگر، هر روز بجای اختراع و اکتشاف های علمی یا خدمات رسانی به نقاط مختلف کشور، با روشدن دزدی و چپاول در یک نهاد یا یک موسسه اعتباری مواجه می‌شویم. امری که قبل از هرچیز بیانگر نهادینه شدن دزدی، فساد و چپاول در تمام تار و پود این حاکمیت است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment