ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > تجمع فارغ التحصیلان بیکار و جوانان قصرقند در اعتراض به تبعیض دراستخدام+عکس

تجمع فارغ التحصیلان بیکار و جوانان قصرقند در اعتراض به تبعیض دراستخدام+عکس

تجمع جوانان قصرقند
ایران ـ اجتماعی 

تجمع فارغ التحصیلان بیکار و جوانان قصرقند در اعتراض به تبعیض در استخدام + عکس

جمعی از جوانان وفارغ‌التحصیلان بیکار قصرقند از استان سیستان و بلوچستان روز جمعه چهارم اسفند ماه، دراعتراض به تبعیض دراستخدام دست به تجمع اعتراضی زدند.
روز چهارشنبه ۲ اسفند ماه،‌ همین اعتراض کنندگان قصد برپایی اجتماع اعتراضی مقابل فرمانداری شهرستان قصرقند را داشتند که با دخالت ماموران امنیتی و وزارت اطلاعات واحضار تعدادی از آنها، از تجمع‌شان جلوگیری شد.

براساس گزارشات رسیده، در پی احضار و ممانعت از تجمع روز چهارشنبه، فارغ التحصیلان  قصرقندی روز جمعه پس از نماز جمعه در این شهر کوچک با در دست داشتن بنری تجمع اعتراضی برگزار کردند.
این تجمع کنندگان از “تبعیض در استخدام” خبر داده و از طرح استخدام مهندسان ناظر کشاورزی خبر دادند که قرار بود صرفا از نیروهای بومی استفاده شود اما علیرغم وجود این نیروها، سازمان جهاد کشاورزی اقدام به استخدام نیروهای غیر بومی نموده است.

آنها با بدست گرفتن پلاکارهایی نسبت به عدم استخدام نیروهای بومی اعتراض کردند. عناوین پلاکاردها بشرح زیر بود:
” تبعیض“
”مگر خون ناظران غیر بومی که استخدام شده‌اند از خون ما رنگین تر است؟”
“قانون فصل الخطاب است، نماینده مجلس چرا در خواب است“
”تا کی جوانان فارغ التحصیل بومی قصرقند بلاتکلیف بمانند”
” استخدام عادلانه حق مسلم ماست“

برگزار کنندگان این تجمع می گویند: ”سازمان جهاد کشاورزی علیرغم بخشنامه ای که برای استفاده از نیروهای بومی مهندسی کشاورزی صادر کرده است و مهندسان با تجربه و کشاورز زاده بلوچ بومی موجود‌اند اما با انواع حیله‌ها نیروهای غیربومی که فقط نامی از قصرقند شنیده اند را به کار گرفته است.“
جوانان در اطلاعیه خود گفتند: ” ما جوانان در چند ماه گذشته پیگیری هایی درسطح وزیر جهاد و مجمع نمایندگان داشتیم و حتی دستور کتبی استاندار و فرماندار و نامه سازمان جهاد مبنی برحذف سهمیه قصرقند و فنوج به نفع کارشناسان بومی را دریافت کردیم اما در نهایت این امر موثر واقع  نشد لذا ما برای گرفتن حق خود اقدام به برگزاری تجمع و اعتراض میکنیم.“

تجمع جوانان قصرقند تجمع جوانان قصرقند

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment