ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > تجمع غارت‌شدگان کاسپین، آرمان و البرز ایرانیان مقابل مجلس، ۱۲اسفند مجموعه کلیپ

تجمع غارت‌شدگان کاسپین، آرمان و البرز ایرانیان مقابل مجلس، ۱۲اسفند مجموعه کلیپ

ایران – اجتماعی

تجمع غارت‌شدگان کاسپین، آرمان و البرز ایرانیان مقابل مجلس، ۱۲اسفند مجموعه کلیپ

شنبه ۱۲ اسفندماه ۹۶  غارت‌شدگان مؤسسه‌های دزد و غارتگر کاسپین و آرمان و البرز ایرانیان براساس فراخوان قبلی در اعتراض به چپاول اموالشان توسط این مؤسسه‌های وابسته به سپاه در مقابل ساختمان مجلس در تهران دست به تجمع زدند.

غارت‌شدگان شعار می‌دادند:
«بگو مرگ برسیف»
«کاسپین دزدی کرده دولت حمایت کرده».


ارگانهای امنیتی و نیروی انتظامی با بسیج نیروها در مقابل مجلس قصد داشتند با ایجاد رعب و وحشت در میان سپرده‌گذاران، از برگزاری این تجماعات  و بخصوص  از تهیه فیلم و عکس از این تجمعات جلوگیری به عمل آورند. اما معترضین همچنان به تجمع خود ادامه می‌دهند.

سپرده‌گذاران غارت‌شده پس از تجمع در مقابل ساختمان مجلس در تهران،  دست به راهپیمایی در خیابان‌ها اطراف آن زدند و شعارهایی علیه دزدی و تاراج اموالشان توسط مقامات نظام و باز نگرداندن آن سردادند.
غارت‌شدگان همچنین با سردادن شعارهایی خواهان استیضاح شخص روحانی شدند.

علیرغم اینکه بیش از یکسال است سپرده‌گذاران بی‌پناه روزهای متمادی در سرما و در گرما در خیابانها نسبت به غارت اموالشان توسط مؤسسات مالی وابسته به ارگانهای رسمی نظام به اعتراض برخاسته‌اند اما دولت بجای پاسخگویی به این اعتراضات برحق و ترتیب دادن اقداماتی در جهت برگرداندن مال به یغما رفته دهها هزار سپرده‌گذار، با بسیج نیروهای امنیتی تلاش می‌کند تا با ایجاد رعب و وحشت، با ضرب و شتم و بازداشتها، سپرده‌گذاران را نسبت به پیگیری حقشان ناامید و خسته و پشیمان سازد. به این ترتیب دولت در مراحل بعدی قادر خواهد بود هر حقی از مردم را به سادگی ضایع کند.

دقیقأ همین سیاست را دولت در قبال اعتراضات میلیونها کارگری که بدلیل ماهها عدم دریافت حقوق به خیابانها می‌آیند اعمال می‌کند. دولت بجای پیگیری قانونی کارفرمایانی که حقوق کارگران را پرداخت نمی‌کنند اقدام به ضرب و شتم و بازداشت کارگرانی می‌کند که تنها گناهشان پی گرفتن حقوق عقب افتاده‌شان است. این رفتار بخوبی ماهیت نظام جمهوری اسلامی را از رهبر تا تمام سلسله مراتب آن نشان می‌دهد و امروز دیگر این واقعیتها برعموم اقشار زحمتکش و محروم بخوبی روشن شده است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment