ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > تجمع شماری از کشاورزان اصفهان در اعتراض به مشکل حق‌آبه

تجمع شماری از کشاورزان اصفهان در اعتراض به مشکل حق‌آبه

کشاورزان
ایران – کارگری

تجمع شماری از کشاورزان اصفهان در اعتراض به مشکل حق‌آبه

روز چهار‌شنبه ۱۶ اسفند ماه، صدها تن از کشاورزان اصفهان در پاسخ به فراخوان قبلی، در اعتراض به عدم حل مشکل حق‌آبه، کنار پل خواجو دست به تجمع اعتراضی زدند.

کشاورزان اصفهان روز دوشنبه ۱۴ اسفند ماه نیز در مقابل اداره آب این شهر تجمع اعتراضی برگزار کرده بودند. کشاورزان به بی کفایتی مسئولان اعتراض دارند و می گویند دولت روحانی با شعار زاینده رود به مردم دروغ گفت و استاندار کنونی هم کاری برای کشاورزان و زحمتکشان انجام نمی‌دهد.

یادآوری می‌شود کشـاورزان با مشکل آب مواجه هستند وطی سال‌های اخیر مستمراً تجمعات اعتراضی داشتند بطور خاص کشـاورزان ورزنه اصفهان نیز بدلیل حقآبه روزهای گذشته تجمع اعتراضی داشتند که نیروهای یگان ویژه انتظامی برای سرکوب کشـاورزان گسیل شدند تا مانع حرکات اعتراضی کشـاورزان شوند. ولی کشـاورزان ایستادگی کردند وخواهان حقابه خودشان گردیدند.

روز شنبه ۲۸ بهمن ماه، شماری از کشـاورزان شرق اصفهان در اعتراض به عملکرد نامناسب مسئولان کشاورزی استان دست به تجمع زدند.
گزارش مزبور می افزاید، کشـاورزان “ورزنه” اصفهان چندین دستگاه تراکتور را به نشانه اعتراض در کنار یکدیگر پارک کردند و دست از کار کشیدند. آنان به بی‌تدبیری مسئولان و مقامات کشاورزی در مبارزه با خشکسالی و فقر مطلق در میان کشـاورزان شرق اصفهان معترض بودند.

همچنین روز جمعه 6 بهمن ماه، شماری از کشـاورزان اصفهان در اعتراض به نبود آب برای کشاورزی دست به تجمع زدند.
برپایه این گزارش کشـاورزان شرق اصفهان با برپایی تجمع و سردادن شعار و همچنین در دست داشتن پلاکاردهایی نسبت به نبود آب برای کشاورزی و بیکاری گسترده در منطقه و همچنین در اعتراض به خشکی زاینده رود، در شهر «زیار» اعتراض کردند.

پیشتر رئیس انجمن خبرگان کشاورزی اصفهان، اعلام کرده بود که کشاورزان به عدم اجرای مصوبات شورای عالی آب برای ساماندهی رودخانه زاینده‌رود اعتراض دارند.
اسفندیار امینی در همین رابطه گفته بود: «در حال حاضر هنوز مشخص نیست که چرا آب باز نمی‌شود و در صورتی که آب به سرعت باز نشود، کشاورزان ضررهای جبران‌ناپذیری خواهند دید.»

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment