تجمع رانندگان ماشین‌های حمل زباله شهرداری تبریز در اعتراض به وضعیت بد معیشتی - ایران کارگر
ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > تجمع رانندگان ماشین‌های حمل زباله شهرداری تبریز در اعتراض به وضعیت بد معیشتی

تجمع رانندگان ماشین‌های حمل زباله شهرداری تبریز در اعتراض به وضعیت بد معیشتی

تجمع
ایران ـ کارگری

تجمع رانندگان ماشین‌های حمل زباله شهرداری تبریز در اعتراض به وضعیت بد معیشتی مقابل شهرداری

تجمع اعتراضی رانندگان ماشین‌های انتقال زباله در شهرداری تبریز در مقابل ساختمان شهرداری برای اعلام وضعیت بد معیشتی این رانندگان زحمت‌کش برگزار شد.
بر پایه گزارش دریافتی، روز دوشنبه ۲۴ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۷، تعدادی از رانندگان ماشین های حمل زباله شهرداری تبریز که به وضعیت معیشتی خود و خانواده‌هایشان معترض بودند، مقابل شهرداری در این شهر اقدام به تجمع کردند.

رانندگان و کارگران شهرداری از زحمت‌کش‌ترین اقشار جامعه کارگری هستند که پاکی و لطافت محیط عمومی شهرها به تلاش و فداکاری شبانه روزی آنها برمی‌گردد. بنابراین انتظار می‌رود که مقدم بر هر امر مهمی به مسائل آنها توجه بشود. در سال گذشته نیز بارها شاهد اعتراض آنها به وضعیت شغلی و حقوق‌شان بودیم؛ اعتراضی که در تجمعات آنها بیان می‌شد.

این خبر را در حالی دریافت کردیم که در گزارشی دیگر مطلع شدیم روز یکشنبه ۲۳ اردیبهشت‌ماه، رانندگان استیجاری شهرداری تبریز در مقابل عمارت شهرداری تبریز تجمع اعتراض آمیزی نسبت به وضعیت شغلی خود برگزار کرده‌اند.

در این گزارش آمده است که رانندگان استیجاری که همزمان با جلسه شورای شهر تبریز در مقابل عمارت تاریخی شهرداری تجمع کرده بودند، بنری در دست داشتند که بر روی آن نوشته شده بود:  «‌جناب آقای شهردار حضرتعالی در دوره چهارم شورا در مورد مشکلات ۱۶۴ راننده ماشین‌های حمل زباله به همراه دکتر نجفی و دکتر بابایی اقدم جلسه اضطراری گذاشتید ولی حالا در رأس ریاست برای حل این مشکل شانه خالی می‌کنید و در حق خانواد‌ های این قشر ظلم می‌کنید».

در این میان قائم مقام شهردار تبریز با طرح این مساله که تبدیل وضعیت و استخدام رانندگان خارج از اختیار شهرداری است، مطابق با مضمون جمله‌ای که بر روی بنری که به همراه آن رانندگان بوده است، وی شانه از زیر بار این مسئولیت خالی کرده است.
او گفته است که استخدام تابع برخی قوانین و مقررات است که در وضعیت کنونی تبدیل وضعیت رانندگان منع قانونی دارد.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment