ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > امروز چهارشنبه ۲ اسفند تجمع بزرگ کارگران و بازنشستگان در اعتراض به مصوبه مجلس

امروز چهارشنبه ۲ اسفند تجمع بزرگ کارگران و بازنشستگان در اعتراض به مصوبه مجلس

بازنشستگان
ایران – کارگری

امروز چهارشنبه ۲ اسفند تجمع بزرگ کارگران و بازنشستگان در اعتراض به مصوبه مجلس

 این مجلس، مجلسی است که ضعفا را می‌زند و از قدرت در مقابل آنها حمایت می‌کند.

امروز چهارشنبه ۲ اسفند ماه، از ساعت ۹ صبح کارگران تجمع اعتراضی خود را مقابل ساختمان قدیم مجلس آغاز کردند.
کارگران و بازنشستگان تامین اجتماعی در تجمع اعتراضی خود که برای اعتراض به تصویب بند ز تبصره ۷ لایحه بودجه برگزار شد، اعلام کردند: حق درمان کارگران جزء اموال عمومی کشور نیست و هر کس این دو را با هم خلط می‌کند، از حقوق اطلاعی ندارد و جایش در مجلس نیست.
چند صد نفر از کارگران و بازنشستگان تامین اجتماعی در این تجمع حضور دارند، و به  تصویب بند ز تبصره ۷ لایحه بودجه اعتراض دارند. کارگران در این تجمع با در دست داشتن پلاکاردهایی اعتراض خود را به تصویب این بند نشان می‌دهند.

اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری و کانون عالی شوراهای اسلامی کار،فراخوان این تجمع را چند روز پیش منتشر کردد و تشکل‌های کارگران و بازنشستگان استان‌های مختلف از این تجمع اعلام حمایت کردند.

رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری در تجمع امروز کارگران و بازنشستگان مقابل ساختمان مجلس گفت: کارگران؛ ضعیف‌ترین اقشار جامعه هستند لذا نباید اجازه دهیم عده‌ای که در مجلس در حقوق خصوصی و عمومی و وجه تمایزات آنها اطلاع ندارند، به اموال آنان نگاهی غیرحمایتی داشته باشند.

صادقی، رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری در ادامه افزود؛ آنچه در صندوق درمان سازمان تامین اجتماعی وجود دارد از پول همین کارگران و زحمتکشان جمع شده است، واریز کردن حق درمان کارگران به خزانه‌داری دولت خلاف اصل 53 قانون اساسی است. حق درمان کارگران جزء اموال عمومی کشور نیست و نخواهد بود و هر کس که این دو را با هم خلط می‌کند، از حقوق اطلاعی ندارد و جایش در مجلس نیست.

او در ادامه گفت: این مجلس، مجلسی است که ضعفا را می‌زند و از قدرت در مقابل آنها حمایت می‌کند. چراکه همانطور که گفتم اجرای قانون بر زمین مانده، و آنچه که وزیر بهداشت دنبال می‌کرده، عملی شده است؛ آنهم به منظور ادامه اجرای طرح ورشکسته تحول نظام سلامت.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment