ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > سفره خالی بازنشستگان کشوری در کف خیابان ، شرم دولتمردان

سفره خالی بازنشستگان کشوری در کف خیابان ، شرم دولتمردان

تجمع بازنشستگان کشوری برای سومین روز در مقابل سازمان برنامه و بودجه
ایران – اقتصادی

بازنشستگان کشوری در سومین روز تجمع اعتراضی در مقابل ساختمان سازمان برنامه و بودجه در تهران، به نشانه اعتراض و برای نشان دادن وضعیت اسفبار معیشتی خود، اقدام به پهن کردن سفره خالی در کف خیابان کردند.

معترضان  فریاد برآوردند:  ظلم و ستم کافیه سفره ما خالیه و خط فقر ۴میلیون حقوق ما ۱میلیون

امروز چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۶برای سومین روز متوالی جمعی از بازنشستگان کشوری مقابل سازمان برنامه و بودجه تجمع کردند.

در این تجمع اعتراضی که از ساعت ده صبح آغاز شده است، بیش از دویست نفر از بازنشستگان شرکت دارند. بیشتر این بازنشستگان، از فرهنگیان بازنشسته هستند.

معترضین به عدم اجرای قانون مدیریت خدمات کشوری، پایین بودن سطح حقوق‌ها و ناکارآمدی سیستم بیمه اعتراض می کنند.

امروز این معترضین ، به نشانه خالی بودن سبد معاش بازنشستگان، سفره خالی پهن کردند. یکی از حاضران در تجمع می‌گوید: می‌خواهیم به صورت نمادین، وضع معیشتی خود را نشان دهیم و از بخواهیم که به شرایط زیستی و معاش بازنشستگان توجه کنند.

تجمع شماری از بازنشستگان در مقابل سازمان برنامه و بودجه در تهران از روز دوشنبه هشتم آبان، شروع شده است. و آنها اعلام کرده بودند که این تجمع سه روز ادامه پیدا خواهد کرد.

در عین حال کانون صنفی معلمان در کنال تلگرامی خود اعلام کرد که این تحصن را تا روز پنجشنبه ادامه خواهد داد.

این تجمع از قبل در فضای مجازی سازماندهی شده بود، بازنشستگان مختلف کشوری از جمله معلمان و فرهنگیان بازنشسته در این تجمع شرکت کردند.

کانال تلگرامی اتحادیه آزاد کارگران ایران، در همین رابطه نوشته است که بازنشستگان در آغاز «تحصن سه روزه» خود پلاکاردهایی در دست داشتند که بر روی آن نوشته شده بود: «ظلم و ستم کافیه سفره ما خالیه»، «معیشت منزلت سلامت حق مسلم ماست»، «خط فقر ۴میلیون حقوق ما ۱میلیون» و «این همه بی‌عدالتی هرگز ندیده ملتی.»

علی‌اصغر بیات رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری ‌بگیران سازمان تأمین اعلام کرده است که: ۴۸ درصد بازنشستگان تامین اجتماعی هیچ‌گونه بیمه و مزایایی ندارند، ۵۲ درصد از درآمد و حقوق کافی برخوردار نیستند و ۳۴ درصد از خدمات بهداشت و درمان مناسب بی‌بهره هستند.

در ادامه او گفت: «خدماتی که بازنشستگان از صندوق‌های بازنشستگی دریافت می‌کنند، برابر نیست و به علت کمبود منابع مالی صندوق‌ها، کیفیت خدمات‌رسانی به این افراد در حال کاهش است. »

بیشتر بخوانید

یادآوری می‌شود بازنشستگان که از مشکل جدی معیشتی رنج می‌برند طی سال جاری بارها اقدام به تجمع اعتراضی نمودند و با وضعیت جسمی خود راهی خیابان شدند اما تا کنون هیچیک از مقامات و ارگانهای مسئول پاسخی به خواسته‌های برحق آنها نداده‌اند.

سه‌شنبه ۱۸مهرماه ۹۶ تجمع مقابل دفتر روحانی تجمع کردند

پنج‌شنبه ۱۳مهرماه ۹۶ تجمع مقابل ساختمان سازمان برنامه و بودجه .

شنبه ۲۵ شهریور تجمع کشوری در تهران مقابل تالار وحدت

سه‌شنبه ۳۱ مرداد ماه ۹۶ تجمع در تهران مقابل ساختمان مجلس

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

تجمع بازنشستگان کشوری

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment