تجمع بازنشستگان فولاد و کارگران سد لاستیکی تالش در اعتراض به مطالبات معوقه - ایران کارگر
ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > تجمع بازنشستگان فولاد و کارگران سد لاستیکی تالش در اعتراض به مطالبات معوقه

تجمع بازنشستگان فولاد و کارگران سد لاستیکی تالش در اعتراض به مطالبات معوقه

تجمع
ایران ـ کارگری

تجمع بازنشستگان فولاد و کارگران سد لاستیکی تالش در اعتراض به مطالبات معوقه

تجمع اعتراضی بازنشستگان فولاد کشور در مقابل صندوق بازنشستگی فولاد

جمعی از بازنشستگان فولاد کشور، صبح روز یکشنبه ۳۱ تیرماه ۱۳۹۷، مقابل صندوق بازنشستگی فولاد در اعتراض به مطالبات عقب‌افتاده و عدم پرداخت مستمری ماهانه خود، دست به تجمع زدند.

بنا به گزارش دریافتی صبح روز یکشنبه (۳۱ تیرماه ) شماری از بازنشستگان صنعت فولاد کشور که از نقاط مختلف کشور به تهران آمده بودند، در مقابل ساختمان صندوق بازنشستگی فولاد، واقع در خیابان خالد استانبولی، اقدام به تجمع اعتراضی کردند.

تجمع‌کنندگان خواستار اجرای همسان‌سازی براساس تبصره ۵ ماده ۱۰۹ آیین‌نامه فولاد، دریافت مطالبات معوقه، تضمین اجرای تعهدات درمانی مطابق با آیین‌نامه فولاد و تسریع در پرداخت مستمری ماهانه خود از صندوق فولاد شدند.

این گروه از بازنشستگان که از مناطقی همچون کرمان، اصفهان، مشهد، مبارکه، زیرآب، طبس، سمنان، شاهرود، سنگرود گرد‌هم آمده بودند، خواستار دریافت پاسخ قاطع از سوی مدیریت صندوق در خصوص مطالبات صنفی خود هستند.

تجمع کارگران سد لاستیکی تالش در اعتراض به عدم پرداخت حقوق عقب افتاده

روز شنبه ۳۰ تیرماه ۱۳۹۷ کارگران سد لاستیکی تالش، شماری از کارگران سد لاستیکی تالش در اعتراض به عدم پرداخت ۴ ماه از معوقات مزدی خود در محوطه کارگاه ساخت این سد اقدام به تجمع اعتراضی کردند. تعداد کارگران شرکت‌کننده در این حرکت اعتراضی ۴۰ نفر برآورد شده است.

معاون سیاسی ـ اجتماعی فرمانداری تالش ضمن تایید این تجمع کارگران سد لاستیکی تالش گفته است که معوقات مزدی این ۴۰ کارگر حدود ۳ میلیارد ریال است. و از آنجا که به کارگران قول داده بودند که تا چهارشنبه گذشته همه یا قسمتی از مطالبات آنها پرداخت شود که به علت عملی نشدن این وعده، آنها اقدام به این تجمع کردند.

عدم پرداخت به موقع حقوق کارگران در شرایطی است که سد لاستیکی تالش با ۲۶ میلیارد تومان اعتبار بر روی رودخانه کرگانرود تالش احداث شده است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment