ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > تجمع بازنشستگان شرکت کیان تایر البرز در تهران ،دوشنبه ۳۱اردیبهشت – مجموعه کلیپ

تجمع بازنشستگان شرکت کیان تایر البرز در تهران ،دوشنبه ۳۱اردیبهشت – مجموعه کلیپ

ایران – اجتماعی

تجمع بازنشستگان شرکت کیان تایر البرز در تهران ،دوشنبه ۳۱اردیبهشت – کلیپ

بر اساس گزارشات رسیده، روز دوشنبه ۳۱ ارديبهشت ماه، كارگران بازنشسته كارخانه كيان تاير البرز، در مقابل درب ورودی این کارخانه در تهران؛ در اعتراض به عدم پرداخت سنوات پايان خدمت تجمع اعتراضي بر پا کردند.

آنان بنر بزرگی در دست داشتند که بر روی آن نوشته شده بود:
شش سال دروغ و تزویر شنیدیم از حق سنوات خود چیزی ندیدیم
مدیر بی لیاقت اخراج باید گردد حقوق حقه ما پرداخت باید گردد

یادآوری می‌شود که مجموع بازنشستگانی که هنوز بابت سنوات پایان خدمت خود از کارخانه لاستیک البرز طلبکارند در حدود ۴۰۰ نفر است که از سال ۹۰ به بعد به صورت تدریجی بازنشسته شده‌اند، مطابق تعهدی که اعضای هیات حمایت از صنایع در مقام مدیریت موقت کارخانه ایران تایر در زمان بازنشستگی این کارگران داده بودند، قرار بود که تا تسویه کامل سنوات پایان خدمت، هر ماه ۵۰۰ هزار تومان به آنها پرداخت شود.

مطابق گفته های معترضان هر کدام از آنها از بابت سنوات بازنشستگی بین ۸۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان از کارخانه کیان تایر طلبکار هستند و قاعدتا حتی با پرداخت همان ۵۰۰ هزار تومان در ماه هم روند تسویه ‌حساب آنها بیش از یک دهه طول می‌کشد.

همچنین شماری از این معترضان در روز هفتم و بیست و هفتم آذر ماه پارسال نیز تجمع مشابهی را مقابل وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار کرده بودند، آن‌زمان مسئولان این وزارتخانه وعده دادند که پیگیر حل و فصل مطالبات بازنشستگان هستند ولی از آن وعده ها خبری نشد.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment