ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > تجمع اپراتورهای پست‌های فشار قوی برق سراسر کشور مقابل وزارت نیرو در تهران

تجمع اپراتورهای پست‌های فشار قوی برق سراسر کشور مقابل وزارت نیرو در تهران

تجمع مقابل وزارت نیرو
ایران – کارگری

 تجمع اپراتورهای پست‌های فشار قوی برق سراسر کشور مقابل وزارت نیرو در تهران

صبح روز سه شنبه ۸ اسفند ماه، جمعی از اپراتورهای پست‌های فشار قوی برق سراسر کشور مقابل وزارت نیرو در تهران تجمع اعتراضی برگزار کردند.
بیش از دویست نفر از اپراتورهای پست‌های فشار قوی برق سراسر کشور به تهران آمدند و مقابل وزارت نیرو تجمع کردند.
این اپراتورها که طرح جذب آنها به صورت کارگر دائم توسط وزیر نیرو ابلاغ شده ‌است، می‌گویند: اراده‌ای برای اجرایی کردن این ابلاغیه وجود ندارد و تصمیمات قبلی برای جذب، اجرایی نشده ‌است.
در روزهای گذشته در نشستی که با شرکت نمایندگان اپراتورها و مسئولان وزارت نیرو برگزار شده بود، از آنجا که سازمان توانیر چارت استخدامی خالی برای جذب ۴۱۰۰ اپراتور کار معینِ سراسر کشور را ندارد، مقرر شد که وزارت نیرو از سازمان امور استخدامی کشور درخواست کند برای بیش از هزار نفر از اپراتورها که برایشان چارت خالی نیست، مجوز پست ستاره‌دار بدهند که هنوز این اتفاق نیفتاده ‌است.
در ماه خرداد سال جاری، طرح کارگر دائم اپراتورهای پست‌های فشار قوی برق توسط وزیر نیرو به امضا رسید. این خبر خوشی بود برای کارکنان و اپراتوهای پست‌های برق سراسر کشور که پس از چندین سال اعتراض و پافشاری بر مطالبات خود، احساس می‌کردند به نتیجه مطلوب رسیده‌اند.
اما با گذشت چند ماه از امضای طرح، هنوز بلاتکلیفی کلاه‌زردها به بهانه نبودن چارت خالی برای استخدام ادامه دارد.

اپراتورها می‌گویند از آنجا که شغل ما حاکمیتی است، در خرداد ماه سال جاری، دستور تبدیل وضعیت ما از قرارداد معین به قرارداد دائم توسط وزیر قبلی صادر و مقرر شد ظرف سه ماه تبدیل وضعیت ما انجام شود؛ اما اکنون با گذشت بیش از شش ماه هنوز هیچ اتفاقی نیفتاده‌است.

این اپراتورها می‌گویند: با وجود تصریح سازمان استخدامی کشور، هنوز هیچ اقدامی برای تبدیل وضعیت ما صورت نگرفته و سازمان توانیر می‌گوید چارت خالی برای استخدام دائم نداریم.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment