ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > تجمع اعتراضی کارگران گروه ملی فولاد اهواز در مقابل سرپرستی بانک ملی اهواز

تجمع اعتراضی کارگران گروه ملی فولاد اهواز در مقابل سرپرستی بانک ملی اهواز

تجمع اعتراضی کارگران گروه ملی فولاد اهواز
ایران – کارگری

تجمع اعتراضی کارگران گروه ملی فولاد اهواز در مقابل سرپرستی بانک ملی اهواز

امروز دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ به دنبال فراخوان کارگران گروه ملی فولاد اهواز، این کارگران زحمتکش در دومین روز از اعتراضات خود مقابل درب کنترل کارخانه دست به تجمع اعتراضی زدند، سپس به سمت سرپرستی بانک ملی اهواز راهمپیمای کرده و به اعتراض خود ادامه دادند.

کارگران گروه ملی فولاد اهواز در بخشی از فراخوان خود نوشته بودند «ما به اندازه کافی صبر کردیم، آنقدر صبر کردیم تا بر هر کسی که حجت یا بهانه ایی دارد اتمام حجت کرده باشیم. فرصت مسئولین بی مسئولیت ما که حتی از فاش نمودن نام مفسدین هم هراس دارند به پایان رسیده است و دوباره این کارگر گروه ملی است که به خیابان خواهد آمد و حق خویش را بزور خواهد گرفت.»

ضمن حمایت از اعتراضات بر حق کارگران زحمتکش گروه ملی فولاد، نظر شما را به متن کامل فراخوان به تجمع اعتراضی کارگران گروه ملی فولاد جلب می کنیم:

متن فراخوان به تجمع اعتراضی کارگران گروه ملی فولاد

بسم الله الرحمن الرحیم

درود بر شما مردان روزهای سخت
شما فولاد مردان شرکت فولاد
شرکتی که امروز تنها سرمایه و فولادی که در آن یافت میشود مردانیست آب دیده از حرارت کوره های شرکت گروه ملی صنعتی فولاد اهواز.

درود بر شما که دیروز یکبار دیگر اتحاد و همدلی و هماهنگی خود را برای همگان به نمایش گذاشته و باز هم لرزه بر اندام کسانی انداختید که سعی در پایمال نمودن حقتان را دارند.
۴سال زحمت کشیدیم و با استواری پایدار ایستادیم و از جان و خون همکاران خود مایه گذاشتیم.
غم آرش که از سختی شرمندگی خانواده خویش نتوانست بیشتر از این بماند و با وجود کودکان خردسال رفتن را بر ماندن ترجیح داد.
خون همکارانمان که برای احقاق حقشان فریاد زدند هنوز بر آسفالتهای داغ اهواز گواه حرف ماست.
ایستادیم و جنگیدیم و از جان و آزادی خود بهایش را پرداخت کردیم  تا ابتدا غارتگران را و سپس کاخ نشینان را از میدان به در کنیم.

زجرها و مشقتها کشیدیم به امید اینکه دوباره چرخ حیات شرکت گروه ملی صنعتی فولاد اهواز به چرخه بیفتد. ولی گویا قرار نیست در این مدت حتی برای یکبار هم که شده با آرامش و دل خوش حقوقی دریافت کنیم. هر حقوقی که پرداخت شده نه با زحمت مسئولین که با مشقت و استواری و مطالبه ما دریافت شد. کجای دنیا رسم چنین است که برای دزدیها و اختلاسها هزار هزار میلیارد از خزانه مملکت خارج شود و صدایی از کسی در نیاید ولی برای احیا شرکتی که افتخار استان و کشور است و همچون نگینی در خاورمیانه و جهان میدرخشد نتوان بودجه و مواد اولیه ایی تهیه نمود. این چه قدرت و کدامین دستهای پنهانی هستند که قدرتی ما فوق قانون و حاکمیت دارند که با وجود اصرار ظاهری مسئولین استانی و کشوری نمیگذارند چرخ های شرکت گروه ملی اهواز به حرکت در آید؟

مسئولین ما گویا تنها در محکوم و سرکوب نمودن تجمعات کارگری مسئولیت دارند نه در یاری رساندن به این زحمتکشان و احیا دوباره صنعت و اقتصاد کشور.
اگر مسئولین دوباره در خواب رفته اند و یا پشت میزهایشان بخاطر صدای کولر هایشان نمیتوانند صدای ما را بشنوند هیچ ایرادی ندارد.

ما به اندازه کافی صبر کردیم، آنقدر صبر کردیم تا بر هر کسی که حجت یا بهانه ایی دارد اتمام حجت کرده باشیم. فرصت مسئولین بی مسئولیت ما که حتی از فاش نمودن نام مفسدین هم هراس دارند به پایان رسیده است و دوباره این کارگر گروه ملی است که به خیابان خواهد آمد و حق خویش را بزور خواهد گرفت.
مافیا و دست های پنهانی و یا هر معاند و مخالفی که مانع حرکت گروه ملی و پرداخت حقوق زحمتکشانش است با هر نام و عنوانی که هست ، اینبار حرکت فولاد قامتان شرکت گروه ملی صنعتی فولاد با هر بار متفاوت بوده و مجال فکر کردن و تصمیم گیری را از شما خواهیم گرفت.

همکاران زحمتکش و بزرگوار ، از زن و مرد گرفته تا بخش های تولیدی و خدمات توجه فرمایید ، به اندازه کافی متانت و بزرگی به خرج داده و صبر کردیم تا مبادا فردا بگویند میخواستیم و نگذاشتند.
با چشم خویش شاهد بودید که مسئولین مربوطه نه به مشکلات ما توجهی دارند و نه به هشدارهایی که این مدت داده بودیم . حضور یکایک شما فردا جلوی درب های کنترل  بر هرکس  از زن و مرد گرفته تا پیر و جوان  که ذره ایی غیرت و تعصب نسبت به این شرکت دارد واجب و ضروریست.

فردا پس از تجمع درب کنترل مقصد اصلی و نهایی تجمع اعلام خواهد شد.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment